Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja26 września 202319:52

ZSOMS w Raciborzu objęty patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

ZSOMS w Raciborzu objęty patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

25 września 2023 roku w Sali Rycerskiej Klubu Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie zostało podpisane porozumienie pomiędzy Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie, reprezentowaną z upoważnienia Rektora-Komendanta Akademii Sztuki Wojennej przez prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia Akademii Sztuki Wojennej prof. dr hab. Jarosława Gryza a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, reprezentowanym przez dyrektora dra Marcina Kunickiego.

Przedmiotem porozumienia jest objęcie przez Akademię Sztuki Wojennej patronatem Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Patronat zakłada korzystanie uczniów ZSOMS w Raciborzu z zasobów intelektualnych Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, współudział pracowników Akademii w opracowaniu programu nauczania dla klas mundurowych.

Uczniowie ZSOMS w Raciborzu mogą uczestniczyć w wykładach, warsztatach, seminariach i forach dyskusyjnych organizowanych przez Akademię i wydziały, a w ich ramach instytuty i katedry. Zajęcia te będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów lub studentów w siedzibie Uczelni lub w ZSOMS w Raciborzu. Uczniowie mogą również uczestniczyć w projektach, konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Akademię, a także mają możliwość korzystania z zasobów materialnych, tj. zbiorów biblioteki uczelnianej udostępnianych w czytelni.

Porozumienie o współpracy pomiędzy ZSOMS w Raciborzu a Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów w zakresie historii, edukacji dla bezpieczeństwa oraz nowoczesnej wiedzy niosącej ze sobą umiejętności efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie, osiągania zamierzonych celów oraz skutecznego komunikowania się i współpracy z innymi, zarówno w obszarze regionalnym, jak i międzynarodowym.

W tej historycznej, bardzo podniosłej chwili z ramienia ZSOMS w Raciborzu uczestniczyli także: dr Gabriela Kryk, mgr Piotr Pleszewski oraz przedstawiciele klas ogólnych o profilu Straż Graniczna – Alicja Marców, Martyna Juroszek, Patryk Wyszkoni i Michał Brzęczek. A z ramienia ASzWoj m. in.: dr hab. Ilona Urych, prof. ASzWoj, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego oraz płk dr hab. Zbigniew Leśniewski, prof. ASzWoj, Wydział Wojskowy.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.