Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja4 kwietnia 202314:57

Niech moc będzie z wami! Rekruci z Ekonomika złożyli ślubowanie

Niech moc będzie z wami! Rekruci z Ekonomika złożyli ślubowanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

To pierwsze takie wydarzenie w murach szkoły przy Gimnazjalnej. Mundury uszyte przez raciborski Rakon założyli uczniowie pierwszej klasy technikum na kierunku spedytor.

W klasie technik spedytor o profilu mundurowym jest 32 uczniów. Na razie mają dwie godziny "mundurowych" zajęć - po jednej z policjantem i strażakiem. Na kolejnych latach będzie ich przybywać. Pojawi się m.in. strzelectwo. Ukończenie klasy mundurowej to dodatkowe punkty w rekrutacji do służb. Wychowawcą jest Marek Krybus.

Na ślubowaniu w auli ZSE pojawili się m.in. wicestarosta Marek Kurpis, komendant powiatowy straży pożarnej bryg. Jarosław Ceglarek, rzecznik prasowy raciborskiej policji nadkom. Mirosław Szymański oraz rodzice rekrutów.

- To nie będzie droga usłana różami - ostrzegł dyrektor ZSE Paweł Ptak, dodając, że wiele rzeczy jest w zasięgu pod warunkiem, że w nawyk wejdzie codzienne ścielenie łóżka. - Niech moc będzie z wami! - życzył wicestarosta Marek Kurpis, fan cyklu o Wiedźminie i miłośnik literatury fantasy.

Komunikat prasowy ZSE Racibórz

4 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu - w niezwykle podniosłej atmosferze - pierwsza klasa mundurowa o profilu technik spedytor złożyła uroczyste ślubowanie. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Wicestarosta Marek Kurpis, Kierownik Referatu Edukacji Ewa Bohr-Cyfka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Ceglarek, rzecznik prasowy raciborskiej Policji nadkom. Mirosław Szymański, a także rodzice kadetów.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez 32 uczniów klasy 1s, której wychowawcą jest Marek Krybus. W rocie ślubowania uczniowie zobowiązali się m.in. przestrzegać zasad etyki służb mundurowych i godnie reprezentować Szkołę. Po ślubowaniu kadeci odebrali z rąk dyrektora szkoły akty ślubowania oraz gratulacje starosty i przedstawicieli służb mundurowych. Zaproszeni rodzice nie kryli wzruszenia biorąc udział w tym ważnym dla młodych ludzi wydarzeniu.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach podkreślali rolę munduru, obowiązki płynące z jego noszenia, a także życzyli młodym kadetom odpowiedzialności i konsekwencji w dążeniu do realizacji życiowych planów.
- Jestem przekonany, że tym dzisiejszym ślubowaniem otwieramy nowy rozdział w historii szkoły, a mundur - będący symbolem odpowiedzialności i szacunku, stanie się na stałe częścią Naszej szkoły - powiedział Paweł Ptak, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Dzisiejsza uroczystość nie miałaby miejsca, gdyby nie przychylność Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadiera Jarosława Ceglarka i Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarza Marka Ryszki, którzy zgodzili się objąć klasę swoim patronatem. Kadeci będą nosić mundur w wyznaczonym dniu w tygodniu, a przez następne lata poznają specyfikę służb mundurowych mając 2 godziny tygodniowo zajęć uzupełniających, prowadzonych przez czynnych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej - nadkomisarza Mirosława Szymańskiego i aspiranta Jana Hopko.

Każdy kadet ślubował rzetelne wypełniać obowiązki uczniowskie. Warto podkreślić, że jest to o tyle trudne zadanie, że oprócz przygotowania mundurowego, uczniowie realizują także podstawę programową w pełnym wymiarze, są przygotowywani do matury i do egzaminu zawodowego.

- Nie ma dla nich taryfy ulgowej - podkreśla Paweł Ptak. - Zajęcia te są zajęciami dodatkowymi i wynikają ze specyficznych zainteresowań młodzieży: rozszerzyliśmy im zajęcia z pierwszej pomocy, strzelectwa, planujemy obozy wytrzymałościowe. Dodatkowy wysiłek się im jednak opłaci, bo każdy absolwent może liczyć na dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do służb mundurowych - dodaje.
Po uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie, składanie gratulacji i rozmowy przy kawie.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności31 maja 202318:04

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.