Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja17 listopada 202216:33

Erasmus+ w raciborskim Ekonomiku. Staże są OK!

Erasmus+ w raciborskim Ekonomiku. Staże są OK! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czy warto wyjeżdżać na zagraniczne staże? Co nam dały projekty Erasmus+? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy europejskich projektów podczas uroczystości ich podsumowania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

W latach 2019-2022 Ekonomik pozyskał środki na realizację dwóch projektów: Praktyki zagraniczne – wyrównywanie szans młodzieży na rynku pracy oraz Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli kluczem do sukcesu uczniów. Były finansowane ze środków Programu Erasmus+ w kwocie 99 408 euro oraz ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w wysokości 133 548,13 zł.

- Dzięki tym funduszom na praktyki zagraniczne do hiszpańskiej Sevilli i Malagi wyjechało 36 uczniów natomiast 16 nauczycieli miało okazję podnosić swoje kwalifikacje na kursach „Lider zespołu w dziedzinie edukacji” oraz „ICT: uczenie się przez działanie” - informuje szkoła.

- Wszyscy uczestnicy projektów podkreślali korzyści jakie dało im uczestnictwo w mobilnościach. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zdobyli nowe doświadczenie zawodowe, rozwinęli swoje umiejętności językowe, poznali nową kulturę i poszerzyli swoje horyzonty. Uczniowie poznali ponadto pracę w zagranicznym przedsiębiorstwie, nauczyli się odpowiedzialności i samodzielności, zdobyli nowych przyjaciół, a także zwiększyli swoje szanse na rynku pracy. Nauczyciele nawiązali dodatkowo międzynarodowe kontakty z nauczycielami z Portugalii i Chorwacji a przede wszystkim zdobyli nowe praktyczne umiejętności, które pomogą im budować nowoczesny warsztat pracy - zapewniają w Ekonomiku.

Oba projekty zostały przedstawione w ciekawych, pełnych wspomnień prezentacjach. Miłym akcentem podczas uroczystości były nagrody indywidualne dla najbardziej zaangażowanych w projekty uczniów oraz filmy przedstawiające praktyki zawodowe i aktywności kulturowe uczestników.

Ważnym punktem programu było wręczenie wszystkim uczestnikom projektów dokumentów Europass Mobilność oraz certyfikatów językowych, które potwierdzają nabyte podczas stażów i kursów umiejętności.

Na koniec nie zabrakło podziękowań dla uczestników: nauczycieli i uczniów oraz ich rodziców, którzy licznie przybyli na to spotkanie, a także dla wszystkich którzy przyczynili się do sprawnej realizacji tych projektów: organu prowadzącego, dyrekcji, księgowości, promocji, nauczycieli prowadzących zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego i hiszpańskiego, pedagoga, opiekunów mobilności i koordynatorów projektu.

Kończąc te dwa projekty, Ekonomik nie kończy swojej przygody z Erasmusem. W tym roku otrzymali akredytację w programie Erasmus na lata 2022-2027 oraz dofinansowanie na realizację nowego projektu „Nowoczesna szkoła otwarta na świat” (2022-1-PL01-KA121-VET-000061251), w ramach którego na praktyki wyjedzie 16 uczniów a 6 nauczycieli weźmie udział w kursie branżowym.

Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły!

Koordynatorami projektów są Anna Karwowska-Kosztyła, Olga Małek i Justyna Kwaśny

Autor: mat. prasowy ZSE Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 marca 202308:48

Znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Areszt dla mieszkańca Kuźni Raciborskiej

Znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Areszt dla mieszkańca Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 64-letni mężczyzna, podejrzewany o znęcanie się nad swoją żoną. Sprawca został zatrzymany przez kuźniańskich policjantów po interwencji domowej. Za przestępstwo te grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

KPP
Aktualności23 marca 202316:17

Duże zainteresowanie raciborskim konkursem na projekt nowego Rynku

Duże zainteresowanie raciborskim konkursem na projekt nowego Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
(um), fot. Mosquidron - foto i video z lotu komara
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie23 marca 202316:59

Nowy etap w życiu raciborskiej uczelni. Uroczyste obrady senatu ANS

Nowy etap w życiu raciborskiej uczelni. Uroczyste obrady senatu ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

To wyjątkowa chwila w życiu społeczności akademickiej. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, 23 marca 2023 r., w obecności przedstawicieli Rady Uczelni oraz zaproszonych gości – członków społeczności akademickiej, przyjęto dokumenty, które dopełniają zmianę nazwy z PWSZ na Akademię Nauk Stosowanych. Uczelnia ma za sobą 20 lat funkcjonowania jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Nowa nazwa powoli przebija się do świadomości.

ANS, red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.