Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport16 września 202209:15

Mecz Polska – Czechy w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ]

Mecz Polska – Czechy w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już 24 września o godzinie 16:00 w Raciborzu odbędzie się piłkarskie wydarzenie tego sezonu. W meczu piłki nożnej zmierzy się reprezentacja Polskich Pisarzy, pod okiem trenera Andrzeja Grajewskiego i reprezentacja Czeskich Pisarzy pod przewodnictwem Petra Hruški.

Na czele reprezentacji Polskich Pisarzy stoi Zbigniew Masternak - prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta i twórca książek sportowych. W barwach drużyny Pisarzy zdobył już ponad sto goli.
Obok kapitana, na boisku pojawią się również: Marcin Pawlik - poeta, autor kilku tomów poezji; Jacek Janowicz - kabareciarz, prozaik, autor książek o Norwegii; Artur Łuka - poeta, tłumacz; Jacek Kosierb – spiker sportowy, autor monografii klubów piłkarskich Lubelszczyzny;

Krzysztof Szeremeta - poeta, krytyk literacki; Mateusz Giska - autor książek sportowych i dziennikarz; Łukasz Kucharczyk - prozaik, krytyk literacki, wykładowca akademicki; Mirosław Ciesielka - poeta, rzeźbiarz; Wiesław Janicki - poeta, dziennikarz i Wojciech Bartnik - bokser, medalista Igrzysk Olimpijski, trener Kadry Narodowej Polski w boksie.

Od godziny 14.00 zaczynamy przedmeczową rozgrzewkę w bibliotece, przy ulicy Jana Kasprowicza 12. W programie m.in. stanowiska Muzeum i SOWY, promocja książki Andreasa Rima, strefa FIFA na konsoli, książki Reprezentacji Polskich Pisarzy do kupienia.

O godzinie 16.00 na sąsiadującym z biblioteką Orliku, przy ulicy Jana Kasprowicza 4 rozpocznie się piłkarskie wydarzenie sezonu, czyli mecz Polska kontra Czechy. Zapraszamy do kibicowania niezwykłym pisarzom/piłkarzom. Czekają nas nie lada emocje!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202613:06

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112
Reklama
Aktualności2 lutego 202619:31

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO]

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
31
Racibórz:

Uchwała intencyjna Rady Miasta Raciborza dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 wywołała duże poruszenie wśród rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców miasta. Podczas spotkania z udziałem społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki, przedstawiając jednoznaczne stanowisko szkoły i podkreślając, że mimo decyzji władz, „Trzynastka” funkcjonuje, pracuje i planuje przyszłość.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202610:30

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza
Reklama
Sport1 lutego 202600:18

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO]

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.

opr. red., źródło i fot. MKS Unia Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport1 lutego 202620:03

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO]

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielne popołudnie, 1 lutego, hala OSiR w Raciborzu była areną derbowego starcia w ramach II ligi koszykówki kobiet. RKK AZS Racibórz podejmował ŻKK Olimpię Wodzisław Śląski. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i zwrotów akcji, a jego przebieg potwierdził, jak nieprzewidywalna potrafi być rywalizacja na tym poziomie rozgrywkowym.

(greh)
Reklama
Sport2 lutego 202615:09

Futsal Masters. Pierwsza edycja turnieju już wkrótce w hali OSiR Racibórz

Futsal Masters. Pierwsza edycja turnieju już wkrótce w hali OSiR Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.