Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport22 maja 202215:58

Pierwszy kuźniański turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar starosty raciborskiego

Pierwszy kuźniański turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar starosty raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

W minioną sobotę hala sportowa w Kuźni Raciborskiej gościła młode szczypiornistki z czołowych klubów piłki ręcznej na śląsku. Były to SPR Sośnica Gliwice, Akademia Handballu Ruch Chorzów, KS Bystra oraz SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Gospodarzem turnieju był najmłodszy klub piłki ręcznej na Śląsku UKS Kuźnia Raciborska. Rozegrano turniej w kategorii dziewcząt (roczniki 2010 i młodsze), który był zaraz finałem C Mistrzostw Śląska w kategorii Dziewcząt Młodszych. To powrót po prawie 30 latach przerwy piłki ręcznej na ligowym poziomie do Kuźni Raciborskiej.

Nagrody w postaci pucharów, medali oraz upominki dla wyróżniających się zawodniczek poszczególnych zespołów ufundowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Dziewczęta z Kuźni Raciborskiej z wielkim sercem i zaangażowaniem podeszły do zawodów. Zabrakło doświadczenia z bardziej ogranymi zespołami. Jednakże wyszkolenie indywidualne i to co już potrafią dziewczęta z Kuźni Raciborskiej jest dobrym prognostykiem dla tej młodziutkiej drużyny na przyszłość.

Emocji nie brakowało. Najważniejsza była dobra zabawa i fantastycznie spędzony aktywnie dzień przez uczestniczki zawodów. To też zachęta do uprawiania sportu dla dziewczynek z terenu gminy Kuźnia Raciborska oraz przyległych miejscowości i spróbowania przygody z tą piękną dyscypliną sportu jaką jest piłka ręczna. Zapraszamy na halę do Kuźni Raciborskiej.

Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS Kuźnia Raciborska – SPR Sośnica Gliwice 9-13 (4-7)
SPR Pogoń 1945 Zabrze – Akademia Handballu Ruch Chorzów 19-4 (8-1)
UKS Kuźnia Raciborska – KS Bystra 4-13 (1-6)
SPR Sośnica Gliwice – SPR Pogoń 1945 Zabrze 2-11 (1-5)
Akademia Handballu Ruch Chorzów – KS Bystra 3-18 (0-12)
UKS Kuźnia Raciborska – SPR Pogoń 1945 Zabrze 2-6 (1-1)
SPR Sośnica Gliwice – KS Bystra 4-14 (1-8)
UKS Kuźnia Raciborska - Akademia Handballu Ruch Chorzów 9-3 (7-2)
SPR Pogoń 1945 Zabrze – KS Bystra 6-8 (1-6)
SPR Sośnica Gliwice – Akademia Handballu Ruch Chorzów 16-1 (8-0)

Końcowa tabela:
1. KS Bystra
2. SPR Pogoń 1945 Zabrze
3. SPR Sośnica Gliwice
4. UKS Kuźnia Raciborska
5. Akademia Handballu Ruch Chorzów

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 września 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności13 września 202510:23

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Powiat:

W sierpniu prace wkroczyły w kolejny etap, którym jest nasuwanie gotowych elementów. Według planu, obiekt będzie oddany do użytku na początku 2027 roku.

red., źródło: ZDW Katowice
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202515:57

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W 2025 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Noblistów Polskich na raciborskiej Płoni obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80 lat istnienia. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 13 września, w południe od części oficjalnej w murach placówki, po której uczestnicy wzięli udział w mszy świętej. Świętowanie zakończył festyn rodzinny w farskich ogrodach.

waw
Aktualności13 września 202516:19

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO]

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

120 pilotów stawiło się nad Ulgą, by wziąć udział w 18. edycji imprezy, jednej z największych tego typu w kraju. Pierwsi uczestnicy przyjechali już w czwartek. Jednak to weekend wypełniony jest atrakcjami. Impreza relacjonowana jest na żywo, a w naszej krótki relacji zobaczycie m.in. start i lot modelu F15 Krzysztofa Majewskiego z Przemyśla.

(waw)
Aktualności13 września 202516:11

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W sobotę, 13 września 2025 r., w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach zorganizowano Dzień Kultury Niemieckiej połączony z jubileuszem 35-lecia działalności DFK, organizacji mniejszości niemieckiej w województwe śląskim.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 września 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport13 września 202517:03

Ruszyła 5. edycja Fun z EasyRun 24 Nonstop w Raciborzu

Ruszyła 5. edycja Fun z EasyRun 24 Nonstop w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W weekend 13–14 września 2025 roku Racibórz jest areną wyjątkowego wydarzenia sportowego. Na stadionie i w Parku Zamkowym trwa 5. edycja imprezy biegowej „Fun z EasyRun 24 Nonstop”, organizowanej wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202522:32

Chevrolet dachował na trasie Rudy – Sośnicowice

Chevrolet dachował na trasie Rudy – Sośnicowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Kamil Kania, Racibórz112
Sport13 września 202521:28

Siatkarski Turniej Charytatywny w Raciborzu – sport i serca dla Sebastiana

Siatkarski Turniej Charytatywny w Raciborzu – sport i serca dla Sebastiana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 13 września 2025 roku, hala OSiR w Raciborzu przy ul. Łąkowej 31 stała się areną sportowej rywalizacji połączonej z pięknym gestem solidarności. Turniej charytatywny na rzecz Sebastiana Belecia zgromadził drużyny z regionu, które od rana do wieczora walczyły o Puchar firmy Koltech. Całkowity dochód z wpisowego trafił na konto Fundacji Kawałek Nieba.

fot. J. Ptak. OSiR
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja13 września 202522:50

Benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów w Raciborzu – muzyka, teatr i wspomnienia [FOTO]

Benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów w Raciborzu – muzyka, teatr i wspomnienia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 13 września 2025 roku, w Domu Kultury Strzecha odbył się benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów – artystów i pedagogów, którzy od lat aktywnie działają w raciborskim środowisku kulturalnym.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.