Podsumowanie XIV Otwartych Mistrzostw Polski Iaido i Jodo 2022. Jak wypadli raciborzanie?

W dniach 13-15 maja w Raciborzu odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Kendo, raciborski klub Butokukan, Urząd Miasta Racibórz, OSiR, Powiatowe Centrum Sportu.
W mistrzostwach wzięło udział ponad 70 zawodników z Polski, Czech oraz Słowacji. Tak duża liczba zgłoszonych i startujących zawodników po dwuletniej przerwie w organizacji mistrzostw jest małym sukcesem organizacyjnym. Liczymy na to, że są zadowoleni z przebiegu wydarzenia i wizyty w Raciborzu. Była to najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu, która jest bezpośrednim wstępem do wyboru reprezentacji narodowej wyjeżdżającej na wrześniowe Mistrzostwa Europy obywające się w tym roku we Włoszech (iaido) oraz Wielkiej Brytanii (jodo).
Wszystkim zdobywcom medali w dyscyplinie jodo oraz iaido serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy raciborskiego klubu Butokukan zaprezentowali się bardzo dobrze. W trakcie piątkowych Mistrzostw Jodo Tomasz Majchrzak zajął II miejsce w kategorii mudan (bez stopni mistrzowskich) oraz nagrodę Kantosho w ramach całego turnieju.
W sobotę następujący raciborscy zawodnicy wywalczyli:
- I miejsce – Gabriel Durejko w kategorii Mudan Junior
- II miejsce – Michał Nowosielski w kategorii Mudan Junior
- III miejsce – Paweł Pilch w kategorii Mudan Junior
- I miejsce – Tomasz Majchrzak w kategorii Shodan (1 dan)
- II miejsce – Adam Majchrzak w kategorii Godan (5 dan)
W imieniu Polskiego Związku Kendo gorąco dziękujemy Urzędowi Miasta Racibórz, OSiR Racibórz oraz Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Bez tych instytucji nie byłoby możliwe zorganizowanie zawodów w takiej formie – jesteśmy Im bardzo wdzięczni!
Dziękujemy również sponsorom: firmie EUVIC za ufundowanie nagród dla zawodników oraz firmie MIESZKO za zapewnienie słodkości dla startujących.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się ponownie zorganizować to wydarzenie. Tymczasem serdecznie zapraszamy na kolejne zgrupowania szkoleniowe jodo i iaido w Raciborzu oraz na treningi w raciborskim klubie Butokukan.
Patronem medialnym był naszraciborz.pl






![Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770475503631021649-122120989347079676-7477121162547670929-n-.jpg)



![Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177049737817704967584j0a6313-.jpg)
![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)











![Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770464656zrzut-ekranu-2026-02-7-o-12-43-31-.png)









![Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770503343gre04621-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany