Trampkarze Unii idą jak burza

Podczas gdy seniorzy raciborskiego klubu już w drugim spotkaniu ledwie zdobywają punkt z niżej notowanym rywalem, ich młodsi koledzy występujący w I lidze wojewódzkiej trampkarzy pokazują klasę. W drugim meczu sezonu, po naprawdę porywającym meczu gracze Jarosława Rachwalskiego zainkasowali drugi komplet punktów.
Przed sezonem wielu nie dawało większych szans na powodzenie zespołowi trampkarzy Unii Racibórz. Tymczasem zespół ten na te chwilę prezentuje się naprawdę dobrze. W drugim meczu rundy wiosennej przeciwnikiem raciborskiej Unii była ekipa Stadionu Śląskiego Chorzów. Spotkanie było naprawdę wyrównane. Obie drużyny w pierwszej połowie nie szczędziły sił i walczyły na murawie boiska przy Harcerskiej w Chorzowie o każdą piłkę. Mimo to bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero na pięć minut przed końcem meczu na prowadzenie wyszli gospodarze.
Po kwadransie odpoczynku, miejscowi niesienie falą euforii po objęciu prowadzenia ruszyli do zmasowanego ataku na bramkę Unii. Raciborzanie nie pozwolili im na zdobycie kolejnego gola. Dodatkowo sami wyprowadzili kontrę, którą zamienili na gola wyrównującego. Od tej pory mecz na powrót stał się wyrównany, obie drużyny toczyły walkę na zasadzie akcja za akcję. Swą kolejną szansę na zdobycie gola znów wykorzystali miejscowi, którzy objęli prowadzenie po ładnym strzale z dystansu. Młodzi Unici nie załamali się i nadal walczyli.
Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry udało im się wyrównać. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na nogę defensora Unii, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza chorzowian doprowadzając do wyrównania. Sytuacja ta podrażniła drużyną gospodarzy, która ruszyła do ataku. W jednej z akcji ofensywnych jej zawodnik zgubił jednak piłkę. Ta została przejęta przez gracza Unii, który zagrał do dobrze ustawionego kolegi z drużyny, a ten jedynie dopełnił formalności wyprowadzając ekipę z Raciborza na prowadzenie 2:3. Chwilę później rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego w tym meczu.
Dzięki drugiej wygranej zespół trampkarzy Unii Racibórz jest w tym momencie liderem I ligi wojewódzkiej trampkarzy.
KS Stadion Śląski Chorzów - Unia Racibórz sp.z.o.o. 2:3 (1:0)
![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)








![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)







![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)




![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)


![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)


![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany