Sport22 sierpnia 202122:49

Czerwona kartka pogrążyła Zameczek [FOTO]

Czerwona kartka pogrążyła Zameczek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

22 sierpnia, w Krzyżanowicach rozegrano spotkanie II kolejki klasy okręgowej. Miejscowy LKS podejmował ekipę Zameczku Czernica. W poprzedniej kolejce oba zespoły wygrały swe spotkania. Krzyżanowice skromnie pokonały Rymera, natomiast Czernica okazała się sporo lepsza od Lubomi. Zapowiadało się więc naprawdę ciekawe spotkanie.

Pierwsza połowa mogła nieco zawieść oczekiwania licznie zgromadzonej publiczności. Choć oba zespoły starały się przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry przeciwnikowi nie przynosiło to oczekiwanego rezultatu. Zarówno Krzyżanowice jak i Czernica miały swe okazje, ale żadna z nich nie była na tyle klarowna by przynieść zmianę rezultatu. W związku z tym pierwsza odsłona niedzielnego spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugą połowę lepiej mogli wejść gracze gospodarzy, którzy tuż po gwizdku sędziego zagościli w polu karnym gości, ale defensywa Zameczku poradziła sobie z zagrożeniem. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa. Piłka bardzo szybko powędrowała w pole karne gospodarzy, przyjął ją gracz Czernicy, lecz przytomna interwencja Piotra Szymiczka zażegnała niebezpieczeństwo. Krzyżanowice nie rezygnowały że zdobycia gola. Atakowały na bramkę gości. Ci ograniczali się do wybijania piłki na aut. Po jednym z wrzutów piłka trafiła do Łukasza Musioła, który zagrał na wolne pole, za plecy obrońców. Tam dopadł do niej Patryk Gałązka, i nieco na raty pokonał bramkarza, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. 67 minuta mogła okazać się momentem przełomowym. Zawodnik gości dopuścił się niesportowego zachowania, za co otrzymał żółty kartonik. Nie ostudziło to zapędów ukaranego. Nadal niecenzuralnie komentował decyzję sędziego. Arbiter pokazał żółtą kartkę po raz wtóry, a po momencie czerwoną, odsyłając gracza Czernicy do szatni. Od tej pory Krzyżanowice grając w przewadze miały sporą szansę na powiększenie prowadzenia. Okazja ta nadarzyła się na nieco ponad dziesięć minut przed końcem spotkania. Piłka trafiła do praktycznie niepilnowanego Tobiasza Wodeckiego, który spokojnym uderzeniem posłał piłkę pod poprzeczkę powiększając prowadzenie gospodarzy. Goście nie załamywali się jednak dwubramkowym prowadzeniem Krzyżanowic. Próbowali, ale dość nieskutecznie, grali przecież w osłabieniu. Widoczne było to szczególnie w 85 minucie. Szybka akcja gospodarzy zakończona strzałem Tomasza Wyrobka okazała się skuteczna. Gracz Krzyżanowic posłał piłkę do siatki gości tuż przy słupku, podwyższając prowadzenie na 3:0. Nie minęło wiele czasu, a Tomasz Wyrobek znów stanął przed szansą na gola. Tym razem, mimo stuprocentowej okazji gospodarzy, Czernica wyszła z sytuacji obronną ręką. Mało tego, mogła zdobyć gola honorowego po rajdzie prawą flanką wykonaniu Norberta Franke. Strzał gracza gości w kierunku dalszego słupka był jednak niecelny. Chwilę później arbiter zakończył niedzielne spotkanie. Oznaczało to drugie zwycięstwo zespołu Krzyżanowic w sezonie 2021/2022.

Bramki dla Krzyżanowic: Patryk Gałązka, Tobiasz Wodecki, Tomasz Wyrobek

Żółte kartki: Patryk Antończak (LKS Krzyżanowice); Kamil Smal x2, Aleksander Szweda (LKS Zameczek Czernica)

Czerwona kartka: Kamil Smal (LKS Zameczek Czernica)