Sport1 grudnia 202021:08

Męska drużyna MiniBasketball U19 znowu zwycięska

Męska drużyna MiniBasketball U19 znowu zwycięska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po trudnym meczu inaugurującym sezon 2020/2021 z Otmuchowem, drużyna U19 gra rewelacyjnie i nie ulega przeciwnikom. W zeszłym tygodniu na parkiecie Areny Rafako, najstarsza drużyna MiniBasketball Racibórz, wygrała z drużyną AZSu Politechniki Opolskiej II 69:43.

Jak podkreśla trener drużyny Arkadiusz Galdia – chłopcy wkładają w treningi bardzo dużo pracy i to przynosi efekty. Coraz lepiej rzucamy za 3 punkty i efektywnie gramy szybkim atakiem. W tym meczu punktowali: Michał Brodala (18), Marko Karnowka (13), Paluch K. (6), Chrobak W. (2), Dominik Zieziula (2), Małyska K. (2).

W minioną niedzielę, 29 grudnia, chłopcy pokonali KSK Stal Brzeg. Spotkanie było bardzo wyrównane i z każdą kwartą coraz bardziej zacięte. Po pierwszej połowie tablica wskazywała 20:20. Trzecia kwarta nadal była wyrównana i zyskaliśmy przewagę dwóch punktów – opowiada trener Arkadiusz Galdia – ale to jeszcze o niczym nie przesądzało.

W końcówce czwartej kwarty, dwa razy celnie za 3 punkty trafił, Borys Brodala i to właśnie przesądziło o wyniku. Były to bardzo ważne rzuty, cieszy fakt, że Borys wziął na siebie ciężar gry w końcówce i poradził sobie bezbłędnie. Ostatecznie wygraliśmy 51:43. Bardzo dobrze gra również, debiutujący na parkiecie, Karol Paluch.

W meczu punktowali: Borys Brodala (19), Michał Brodala (11), W. Chrobak (9), Karol Paluch (8), Dominik Zieziula (4).

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl