Sport | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Tenis. Proboszcz z Sudoła mistrzem Polski w deblu
W dniach od 7 do 9 września w Żywcu odbywały się XX Mistrzostwa Polski Księży w tenisie. Udział wzięło 33 kapłanów reprezentujących Polskę, Czechy, Słowację, Francję, Włochy oraz Meksyk i Nową Zelandię.
Zawody odbyły się w pięknie położonym ośrodku Park Tenis Żywiec 1918. Wśród uczestników turnieju znalazł się proboszcz z Sudoła, ks. Norbert Nowotny (na zdj. drugi z prawej). Każdy z turniejowych dni zaczynał się od Eucharystii. Po niej duchowni łapali za rakiety i w sportowej rywalizacji walczyli o tytuł mistrzowski. W singlu na pierwszym miejscu uplasował się o. Daniel Waszek, drugi był ks. Mariusz Tłokiński z Francji, a na najniższym stopniu podium uplasował się ks. Rafał Igielski z diecezji tarnowskiej, wspólnie z ks. Łukaszem Nizio z diecezji krakowskiej.
Rozegrano także zmagania w grze podwójnej, czyli deblu. Wśród uczestników tej rywalizacji znalazł się ks. Norbert Nowotny, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu-Sudole. Duszpasterz z raciborskiej dzielnicy występował w grze podwójnej wspólnie z o. Danielem Waszkiem. Ostatecznie debel ten zajął pierwsze miejsce, zdobywają tytuł Mistrzów Polski Księży w tenisie. W singlu ks. Norbert Nowotny zajął trzecie miejsce w drugiej grupie 45+.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Pożegnania nadszedł czas. Wysłużone strażackie mercedesy opuściły gm. Pietrowice Wielkie
Dwa pojazdy, które jeszcze niedawno było gotowe do akcji, wyjechały do Skawy. Za niewiele ponad 44 tys. zł kupił je od gminy Pietrowice Wielkie prywatny przedsiębiorca. Zastąpiły je nowe wozy.
Więcej »Przy dalszym spadku zakażeń możliwe ograniczenia strefowe. Jak wypada powiat raciborski?
Mamy obecnie w Polsce stabilizację zakażeń. Jeżeli faktycznie dane pokażą pod koniec tygodnia spadek zakażeń, wówczas, będzie można przejść do strefowego poluzowania restrykcji, a nie ogólnokrajowego - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Więcej »Niebezpieczne znalezisko w Krzyżanowicach. Ewakuowano mieszkańców
AKTUALIZACJA. Po godzinie 9.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o znalezieniu niewybuchu przy ulicy Bocznej w Krzyżanowicach. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków z Raciborza oraz okolicznych ochotników. Przeprowadzono ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. Około godz. 13.20 akcję zakończono. Mieszkańcy mogą wracać do domów.
Więcej »Czołowe zderzenie na Gliwickiej. Cztery kolizje na trasie do Pietrowic Wlk. [FOTO]
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to 54-letni obywatel Ukrainy doprowadził wczoraj, 26.01, do wypadku na DW 919 na ul. Gliwickiej w Raciborzu.
Więcej »COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu raciborskiego [26.01.2021]
4 604 nowych zakażonych w Polsce, 342 na Śląsku, 10 w powiecie raciborskim - najnowszy dobowy raport. Przeprowadzono 42 669 testów.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |