Sport26 września 202022:47

Victoria Cieszyn zwycięska w Krzanowicach

Victoria Cieszyn zwycięska w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Ruszył siatkarski sezon w I Lidze Śląskiej Kobiet. W jednym ze spotkań ekipa GS UKS Krzanowice podejmowała VC Victorię MOSiR Cieszyn. Spotkanie nie ułożyło się niestety po myśli gospodyń. Uległy przeciwniczkom w czterosetowym pojedynku 1:3.

Już od początku pierwszego seta to przyjezdne zdołały wypracować lekką przewagę, którą systematycznie powiększały. Miejscowe, choć bardzo się starały, nie potrafiły nawiązać kontaktu z rywalkami. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną zespołu z Cieszyna w stosunku 18:25.

Druga partia, to nieco bardziej wyrównana gra obu ekip. Oba zespoły szły łeb w łeb. Do pewnego momentu. W końcówce ekipa przyjezdnych zdołały uciec zespołowi Krzanowic na kilka punktów. Okazało się to wystarczające, by wygrać drugiego seta w tym spotkaniu. Dało to zespołowi z Cieszyna prowadzenie w całym meczu 0:2.

Dwa sety straty były niczym kubeł zimnej wody na przebudzenie dla ekipy z Krzanowic. Zawodniczki UKS-u pokazały na co je stać. Narzuciły swój styl gry, co poskutkowało wypracowaniem przewagi. W ostatecznym rozrachunku dało to wygraną w tej partii, w stosunku 25:19, co pozwoliło na osiągnięcie w całym meczu wyniku 1:2 i wlało w serca kibiców Krzanowic nieco nadziei.

Nadzieje te okazały się jednak płone. W czwartym secie oba zespoły prowadziły dość wyrównaną grę, z lekkim wskazaniem na zespół z Cieszyna. Owa przewaga wystarczyła do wyjścia na prowadzenie, którego Victoria nie oddała ostatecznie to końca seta numer cztery. W całym spotkaniu zespół przyjezdnych wygrał w stosunku 1:3.

GS UKS Krzanowice - VC Victoria MOSiR Cieszyn 1:3 (18:25; 21:25; 25:19; 20:25)

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl