Rowerowe Grand Prix Amatorów już w niedzielę w Raciborzu

W najbliższą niedzielę 20 września w Raciborzu odbędzie się jeden z 16 etapów Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. To dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze.
Organizatorzy wyznaczyli i zorganizowali rajdy w każdym z 16 województw unikając mocno skomercjalizowanych tras, stawiając zaś na parki krajobrazowe i okolice wyjątkowe dla oka. W województwie śląskim tym miejscem będzie właśnie Racibórz - gdzie wyznaczono start i metę śląskiego rajdu. Start o 11:00 spod Areny Rafako.
- Wybór tegorocznej trasy długo stał pod znakiem zapytania i w dużym stopniu podyktowany był czynnikami zewnętrznymi - zwłaszcza gęsto rozsianymi robotami drogowymi, jak również rozwojem sytuacji związanej z pandemią. Biorąc pod uwagę bieżące okoliczności, ostatecznie postawiliśmy na wariant „z krótką wizytą w Czechach”, czyli na rundę bardzo przyjemną, umiarkowanie wymagającą i mocno urozmaiconą. Poprowadzona przeważnie w otwartym terenie trasa obejmuje zarówno odcinki płaskie, jak i pagórkowate, generalnie dość szybkie, ale momentami „techniczne” (bywa ciasno, bywa kręto). A ponieważ najbardziej lubimy te piosenki, które choć trochę znamy, to finałowe 12 km zwieńczone sympatycznym finiszem w Pogrzebieniu oraz „rozjazd” z finiszu do bazy w Raciborzu będą powtórką z zeszłego roku – informuje główny organizator Karol Koneczny z rajdydlafrajdy.pl.
- Wszystkich kolarzy złaknionych rajdownych wrażeń i emocji zapraszamy na letnią niedzielną przejażdżkę. Zachęcamy do udziału i dopingowania zawodników na trasie przejazdu. Miasto Racibórz jest jednym ze współorganizatorów rajdu. Biuro rajdu będzie się mieścić w Hali Arena Rafako przy ul. Łąkowej. Przy okazji zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Raciborza w ramach rywalizacji o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski - pisze raciborski magistrat.
Otwarcie biura rajdu i rejestracja startujących zaplanowane zostało na godzinę 9.00. Start rajdu o godzinie 11.00.





![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)

![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)


![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)

![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)















![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)

















![Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany