Sport23 sierpnia 202021:43

Gładkie zwycięstwo Cyprzanowa z rezerwami Tworkowa [FOTO]

Gładkie zwycięstwo Cyprzanowa z rezerwami Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W jednym z meczów I grupy C klasy Podokręgu Racibórz ekipa rezerw Tworkowa podejmowała zespół LKS Cyprzanów. W poprzednim sezonie więcej punktów zapisał na swym koncie zespół Tworkowa, lecz jak wiadomo, pozycje w tabeli nie grają.

Skrócony sezon 2019/2020 ekipa rezerw Tworkowa zakończyła na miejscu tuż za podium. Miała na swym koncie dwadzieścia pięć punktów. Cyprzanów z czterema punktami mniej zajmował miejsce szóste. To już jednak historia...

W niedzielne popołudnie obie ekipy stanęły naprzeciw siebie na boisku przy ulicy Głównej w Tworkowie. W początkowych minutach ekipa gospodarzy naciskała na zespół Cyprzanowa. Dodatkowo w szeregach przyjezdnych było sporo chaosu. To spowodowało, że drużyna gości popełniła błąd w defensywie, który miejscowi wykorzystali wychodząc na prowadzenie. Cyprzanów musiał wziąć się do pracy, by odrobić straty. Na szczęście dla zespołu z gminy Pietrowice wielkie udało się to zrobić dość szybko. Po pieknym dośrodkowaniu w wykonaniu Michaela Dokupil i zagraniu do Szymona Posmyka udało się doprowadzić do wyrównania.

Gol wyrównujący dodał animuszu zespołowi Cyprzanowa, który jeszcze w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie, po tym jak dwukrotnie umieścił piłkę w siatce rywala. Na kwadrans odpoczynku obie ekipy schodziły przy stanie 1:3. W drugiej cześci meczu oba zespoły robiły co mogły by zdobyć gola, lecz bezskutecznie. Nieudane zagrania i niecelne strzały nie zniechęciły jednak prowadzącego zespołu gości. Uparcie dążyli do celu, by dobić przeciwnika i zdobyć niezwykle ważne trzy punkty. W końcu udało się osiągnąć cel. Zespół Cyprzanowa wywalczył rzut wolny z około trzydziestu metrów, a na techniczny strzał zdecydował się Szymon Kubik, który ostatecznie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania na 1:4.

LKS 05 Tworków - LKS Cyprzanów 1:4 (1:3)

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl