Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport26 lipca 201910:24

Samuel Kołek mistrzem Polski w lekkiej atletyce niepełnosprawnych

Samuel Kołek mistrzem Polski w lekkiej atletyce niepełnosprawnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W miniony weekend w Bydgoszczy odbywały się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce niepełnosprawnych. Startował w nich Samuel Kołek, mieszkający w Liverpoolu, a pochodzący z Raciborza zawodnik klubu Start Wrocław.

Samuel Kołek spisał się w czasie wspomnianych mistrzostw Polski wyśmienicie. Na jego szyi zawisły dwa medale. Złoto za start w sprincie na wózkach na dystansie 400 metrów oraz srebro za start na dystansie 100 metrów. Raciborzanin przez wiele lat trenował skok o tyczce i dziesięciobój w klubie sportowym w Bielsku-Białej. Niestety, jego karierę pokrzyżował straszny wypadek. Mimo złamanego kręgosłupa nie poddał się i nadal uprawiał sport. Początkowo nie było łatwo, lecz z biegiem czasu pojawiały się coraz to lepsze wyniki, czego dowodem są dwa medale zdobyte w ostatnim czasie w Bydgoszczy.

Prawdziwą siłę do działania i walki dał Samuelowi Tomasz Hamerlak, niepełnosprawny sportowiec. Jeszcze przed wypadkiem raciborzanin widział go na jednym ze swych treningów. Urzekła go wtedy jego determinacja i upór w dążeniu do celu. Stwierdził wówczas, że jeśli kiedykolwiek coś mu się stanie, nie zrezygnuje ze sportu. Choć początkowo nie było łatwo, to ostatecznie udało się osiągnąć cel. Pomysł o startach na wózku Samuel Kołek zrealizował trzy lata po swym straszliwym wypadku. Poszukiwania klubu rozpoczął jeszcze w szpitalu.

Raciborzanin zdradza, że w planach ma start w mistrzostwach świata w maratonie podczas London Marathon. Walczy także o minimum na mistrzostwa świata w Dubaju. Już wkrótce wystąpi także w paraolimpiadzie w Tokio. Snuje także marzenia o paraolimpiadzie w 2024 roku, która odbędzie się w Paryżu, gdzie planuje powalczyć o medale.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202609:42

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., Fot. Maria Gintrowska/Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.