Sport16 października 202215:09

Koszykówka. Zdecydowała czwarta kwarta i błędy sędziego

Koszykówka. Zdecydowała czwarta kwarta i błędy sędziego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotnie popołudnie w Brzegu rozegrano spotkanie trzeciej kolejki II ligi koszykówki kobiet. Miejscowa Stal podejmowała ekipę RKK AZS Racibórz.

Spotkanie od początku było dość wyrównane z lekkim wskazaniem na ekipę Marcina Parzonki. Choć dwie pierwszej kwarty padły łupem raciborzanek odpowiednio 10:12 i 13:14, to widać było, że koszykarki Stali starają się utrzymywać kontakt z rywalkami. Dopiero w trzeciej kwarcie raciborzankom udało się nieco odskoczyć, dzięki czemu wygrały tę część meczu 12:20.

To, co stało się w kwarcie numer cztery, może co najmniej zaskakiwać. Zespół RKK praktycznie stanął, oddając pole gry gospodyniom. Świadczyć może o tym wynik ostatniej partii sobotniego meczu, w którym raciborzanki uległy 16:3. Nie bez winy pozostają w tym momencie także sędziowie. Jak relacjonuje trener RKK Marcin Parzonka:

- Cały mecz zagraliśmy do przodu, a w czwartej kwarcie stanęliśmy. Stali zdecydowanie pomogli sędziowie. Gdy zaczęliśmy gonić wynik, zaczęły się także pojawiać „dziwne” gwizdki. A ostatnia akcja to już w ogóle zasługuje na Oscara. Zostały trzy sekundy do końca, akcja Brzegu. Ich zawodniczka wpadła na naszą i choć ta była prawidłowo ustawiona w obronie, to sędzia nie zagwizdał przewinienia. Po meczu przyznał się jednak, że był faul w ofensywie