B klasa. Kobylski Płomień niestraszny Ocicom [FOTO]

B klasa. Kobylski Płomień niestraszny Ocicom [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Rozgrywki sezonu 2022/2023 ruszyły także w B klasie Podokręgu Racibórz. W jednym z niedzielnych meczów naprzeciw siebie stanęły zespoły Płomieniu Kobyla i LKS Ocice.

Poprzedni sezon zdecydowanie lepiej wspominać będą gracze Łukasza Pikuły, którzy uplasowali się w czole tabeli B klasy. Do awansu zabrakło naprawdę niewiele. Z kolei Płomień z Kobyli musiał przełknąć gorzką pigułkę spadku. Po wielu latach gry w A klasie ekipie z gminy Kornowac przyszło mierzyć się w tym sezonie w klasie B.

Niestety, gracze Płomienia nie zapamiętają dobrze meczu inauguracyjnego w niższej klasie rozgrywkowej. Ich przeciwnikiem była bowiem ekipa, która w poprzednich sezonach pokazała się z naprawdę dobrej strony, czyli LKS Ocice, pieszczotliwie zwany Lokomotywą. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Oba zespoły miały swe sytuacje, z czego każdy z nich wykorzystał po dwie. Dzięki temu na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2.

W drugiej połowie maszynista Lokomotywy z Ocic dołożył do pieca, dzięki czemu to jego ekipa strzeliła dwa kolejne gole. Zespół z Kobyli choć dwoił się i troił kolejnego trafienia nie zaliczył. W związku z tym spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z dzielnicy Raciborza w stosunku 2:4, co na ten moment daje zespołowi Łukasza Pikuły pozycję wicelidera ex aequo z zespołem LKS Wojnowice.

LKS Płomień Kobyla – LKS Ocice 2:4 (2:2)

Trener zwycięskiej drużyny, Łukasz Pikuła, po meczu powiedział:

To był trudny mecz dlatego bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po rywalu, tym bardziej, że połączyli swoje siły z innym spadkowiczem z A klasy. Kobyla walczyła o wygraną, ale byliśmy lepsi. Gratuluję moim zawodnikom dobrego meczu i udanego rozpoczęcia nowego sezonu.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl