Sport22 marca 202212:53

Sukcesy Łamatorów na mistrzostwach Śląska w Jiu Jitsu

Sukcesy Łamatorów na mistrzostwach Śląska w Jiu Jitsu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę 19 marca w katowickim Spodku odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Brazylijskim Jiu Jitsu. W zawodach wzięło w sumie udział 468 zawodników z 52 klubów.

Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu oraz Śląskiego Związku Ju Jitsu. W zawodach wzięli udział zawodnicy Raciborskiego Klubu Brazylijskiego Jiu jitsu Łamator z dwóch grup wiekowych. Młodszej, której trenerem jest Michał Musioł, oraz grupy dorosłych, której trenerem jest Tomasz Jabłonka.

Przy dużej frekwencji wywalczyli w sumie 8 medali. Startujący rywalizowali w dwóch konkurencjach: GI (w kimonach) oraz NO GI (bez kimon). Na uwagę zasługuje fakt, iż od niedawna w klubie trenuje jedenastoletni Artem z Ukrainy, który w swoim kraju również uprawiał tą dyscyplinę sportu. Na Mistrzostwach Śląska udało mu się wywalczyć medal.