Sport2 marca 202210:24

Pierwsza wygrana juniorek RKK AZS Racibórz

Pierwsza wygrana juniorek RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zespół, który powstał niespełna rok temu, do tej pory spisywał się z różnym skutkiem. Wczoraj, 1 marca, w Arenie Rafako podejmował ekipę UKS Dwójka Kamienica Polska. Ciężka praca wkładana na treningach zaczyna procentować. Po zaciętym meczu raciborzanki pokonały rywalki odnosząc pierwsze w historii zwycięstwo na parkiecie.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Już w pierwszej kwarcie oba zespoły prowadziły wyrównany bój. Po pierwszych dziesięciu minutach meczu na tablicy wyników widniał wynik, który dawał prowadzenie młodemu zespołowi RKK AZS Racibórz. Podopieczne Moniki Opiatowskiej prowadziły 5:4. Ekipa Kamienicy Polskiej zaskoczona i podrażniona prowadzeniem zespołu gospodyń przycisnęła w drugiej części spotkania. Druga kwarta padła łupem przyjezdnych, które pokonały raciborzanki 4:10. Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy stanie 9:14.

Choć mogło wydawać się, że młode koszykarki RKK AZS Racibórz zaliczą kolejną porażkę, to w drugiej połowie spotkania pokazały prawdziwy charakter. Trzecia kwarta po raz wtóry prowadzona była w sposób bardzo wyrównany, przez co znów zakończyła się różnicą jednego punktu. Na szczęście dla raciborzanek, na ich korzyść. Z kolei w kwarcie numer cztery, zamykającej wtorkowe spotkanie młoda drużyna RKK AZS Racibórz pokazała kawał dobrej koszykówki. Wygrała tę kwartę 8:1, a całe spotkanie 23:20.

RKK AZS Racibórz – UKS Dwójka Kamienica Polska 23:20 (5:4; 4:10; 6:5; 8:1)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: K. Dziewior 2, E. Szczuka 0, M. Pytlik 0, Z. Hanusek 1, M. Brzozowska 0, Z. Nikodym 4, J. Ronin 8, M. Nikler 2, Z. Kobylańska 0, L. Strycharz 0, J. Broszko 4, J. Wyrostek 2

Po meczu trenerka RKK AZS Racibórz, Monika Opiatowska, powiedziała: Uważam, że nasze zawodniczki robią z tygodnia na tydzień coraz większe postępy. Widać zaangażowanie na treningach, wolę walki oraz miłość do tego sportu. Dzięki litrom potu na treningach, doczekaliśmy bardzo wcześnie, jak na nowo powstały zespół, pierwszej wygranej. Dla takich chwil żyjemy. Mecze wygrywa się obroną, i dzisiaj nasze koszykarki wygrały właśnie doskonałą, agresywną obroną, oraz tym co dla mnie najważniejsze, że drużyna jest jak rodzina, i że mamy wsparcie seniorek, rodziny, zarządu, jak i siebie nawzajem.

Autor: oprac. (greh), fot. RKK AZS Racibórz, gpiszczan@naszraciborz.pl