LKS Brzezie nie zagra w A klasie. Co jest powodem?

AKTUALIZACJA. Od dawna słychać było głosy, że w drużynie z Brzezia nie dzieje się najlepiej. Zła atmosfera spowodowała, że drużyna ta nie zagra w A klasie Podokręgu Racibórz.
Choć Brzezie utrzymało się w klasie A zajmując podczas sezonu 2020/2021 czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów, to nie udało się skompletować optymalnej kadry na nadchodzący sezon. Drużynę opuściło sześciu zawodników podstawowego składu, którzy w decydujących momentach potrafili przechylić szalę zwycięstwa na stronę zespołu z dzielnicy Raciborza. W związku z tym zarząd klubu podjął decyzję o rezygnacji z gry w klasie A i zgłoszeniu zespołu do rozgrywek C klasy. Trzon drużyny stanowić będą zawodnicy grający dotąd w drużynie rezerw Brzezia, które występowało na szczeblu tej klasy rozgrywek.
Decyzja klubu z dzielnicy Raciborza wpłynęła znacząco na skład pozostałych klas rozgrywkowych. Miejsce LKS Brzezie w A klasie zajmie trzecia drużyna B klasy poprzedniego sezonu, czyli LKS Lyski. Szansę powrotu do B klasy otrzymał Strzelec Rzuchów, który w sezonie 2020/2021 uplasował się na pozycji spadkowej. Drużyna ta, jak dowiadujemy się od Przewodniczącego Komisji ds. Rozgrywek, zrezygnowała z możliwości występów w tej klasie rozgrywkowej.
- W związku z tym przewidywany jest baraż wiceliderów obu grup C klasy z poprzedniego sezonu. Rozegrany zostanie raczej jeden mecz, na neutralnym boisku, gdyż gonią nas terminy. Możliwości jest kilka, przełożenie meczu Pucharu Polski pomiędzy Zwonowicami a Studzienną, rozegranie barażu w tygodniu lub 14 sierpnia. Stosując trzecią możliwość mecz pierwszej kolejki w którym wystąpić miałby zwycięzca barażu zostanie przełożony na 11 listopada - poinformował Zbigniew Adamczyk, przewodniczący Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Racibórz.
Z kolei w C klasie zapowiada się powrót i debiut. Do rozgrywek po kilku sezonach powrócą rezerwy Naprzodu Borucin. Zadebiutują z kolei rezerwy LKS Ocice, tegorocznego beniaminka B klasy.
Dodano godz. 10.32
Jak udało się ustalić, baraż o miejsce w klasie B pomiędzy LKS Zwonowice a LKS Cyprzanów został zaplanowany na 14 sierpnia 2021 roku. Godzina i miejsce rozegrania pozostaje na ten moment kwestią otwartą. Wiadomo jednak, że rozegrane zostanie jedno spotkanie na boisku neutralnym.
















![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)




![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)





















![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz