Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport22 lipca 202109:23

Piłkarskie powiatowe EURO za nami. Medale rozdane [FOTO]

Piłkarskie powiatowe EURO za nami. Medale rozdane [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Sześć drużyn zmagało się na boisku przy SP 4 w Raciborzu w turnieju Powiatowe EURO w piłce nożnej. Zawody zorganizowało Starostwo wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną.

„Wakacje w powiecie” dla dzieci i młodzieży organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu przebiegają twórczo, turystycznie i sportowo.
Za nami powiatowe EURO w piłce nożnej. Zawody odbyły się w dniach 19 lipca i 21 lipca 2021 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

Turniej rozpoczął się od uroczystej ceremonii otwarcia podczas której zawodnicy zostali oficjalnie powitani przez Panią Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Małgorzatę Szczygielską i Starostę Raciborskiego Grzegorza Swobodę, którzy oddał pierwszy gwizdek po którym zawodnicy wybiegli na boisko.

Do rywalizacji przystąpiło sześć dziecięcych drużyn: nr 1- Racibórz, nr 2 – Racibórz, nr 3 – LKS Tworków, nr 4 – LKS Tworków, nr 5 KS Kornowac, nr 6 - Akademia Piłkarska Champions, odział Racibórz. Warto nadmienić, że drużyny 1 i 2 to drużyny niezrzeszone w klubach tylko spontanicznie zorganizowały się w odpowiedzi na planowane powiatowe EURO na Orliku.

Były to rozgrywki obfitujące w wielkie emocje, mnóstwo pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich. Kibice jak i organizatorzy gromko dopingowali zawodników z niecierpliwością czekając na wyniki. I stało się. I miejsce i złoto zdobyła drużyna nr 2 – Racibórz, II miejsce i srebro drużyna nr 3 – LKS Tworków, III miejsce i brąz drużyna nr 6 – Akademia Piłkarska Champions, oddział Racibórz. W dalszej kolejności IV miejsce zajęła drużyna nr 1 – Racibórz, V miejsce drużyna nr 4 – LKS Tworków, VI miejsce drużyna nr 5 – KS Kornowac.

Ceremonii dekoracji Powiatowego EURO dokonali wspólnie dyrektor MiPBP w Raciborzu i Starosta Raciborski. Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali odpowiednie do zajętego miejsca medale a dodatkowo drużyna dostała piłkę. Poza tym wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominek w postaci książki oraz słodycze.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju w tym opiece medycznej, koordynatorowi na Orliku i sędziom.

Autor: Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 marca 202609:51

Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO]

Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Nadleśnictwo Rudy
Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
50
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.