Udany weekend dla raciborskich zapasów

Dawid Ersetic srebrny na Węgrzech, Tomasz Wawrzyńczyk wygrywa w Radomiu, a Paula Kozłow oraz Patrycja Sperka w Poznaniu.
Międzynarodowy turniej w zapasach w stylu klasycznym na Węgrzech
Dawid Ersetic MKZ Unia Racibórz po trzech zwycięstwach dotarł do finału 60 kg, w którym musiał jednak uznać wyższość Rumuna Ravazana. W węgierskim turnieju punktowali jeszcze Mateusz Wolny (77 kg)
Puchar Polski Seniorów Radom
Na matach ujrzeliśmy 93 polskich klasyków i 14 zagranicznych, którzy stoczyli w sumie 165 pojedynków. Pod nieobecność pierwszej reprezentacji, która udała się na Węgry, prym wiedli głównie juniorzy i młodzieżowcy, dla których był to pierwszy tegoroczny poważny sprawdzian.
Wyniki raciborzan:
63 kg
1. Khvicha Tchitava - KS Sobieski Poznań
2. Piotr Stolarczyk - MKZ UNIA RACIBÓRZ
67 kg
Pod nieobecność naszego mistrzowskiego tercetu (Sahakyan, Bernatek, Pacurkowski), na radomskiej macie swój życiowy sukces w grupie seniorów odniósł raciborzanin, Kamil Czarnecki, reprezentant czeskiej drużyny MKZ Uničov, dawniej w Unii Racibórz.
77 kg
1. Iwan Nalypiuk - AZS AWF Warszawa-zapasy
2. Oliver Krüger - Dania
3. Filip Świerczewski - MKZ UNIA RACIBÓRZ
130 kg
W najcięższej kategorii z dobrej strony pokazał się kolejny aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski, raciborzanin Tomasz Wawrzyńczyk, który pewnie w Radomie zdobył Puchar Polski wygrywając trzy turniejowe pojedynki.
Klasyfikacja klubowa
1. RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 196 pkt
2. KS AZS AWF (Warszawa) 177 pkt
3. MKZ UNIA (Racibórz) 124 pkt
Puchar Polski Kobiet w Poznaniu
50 kg
1. Iwona Matkowska WZS WKS GRUNWALD
2. Anna Łukasiak KS AZS AWF Warszawa)
3. Agata Walerzak MKZ UNIA Racibórz
55 kg
1 Paula Kozłow MKZ UNIA Racibórz
76 kg
1. Patrycja Sperka MKZ UNIA (Racibórz)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany