Sport13 listopada 201915:14

Sukces zapaśników Unii na Mistrzostwach Polski Młodzików

Sukces zapaśników Unii na Mistrzostwach Polski Młodzików - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Wielki sukces zapaśników MKZ Unia Racibórz i zarazem uczniów ZSOMS w Raciborzu w Mistrzostwach Polski Młodzików. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Hali Arenie Rafako startowało 232 zawodników z 50 klubów z całego kraju.

W rywalizacji, która odbywała się na bardzo wysokim poziomie sportowym, nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 3 złote i jeden srebrny medal.Tytuł Mistrza Polski zdobyli: Kajetan Jakubowski w kategorii wagowej do 38 kg., który pokonał w finale Jakuba Wacha (Olimp Janów Lubelski), Phirun Ron w kategorii wagowej do 41 kg, który walkę finałową wygrał na punkty z Maciejem Bieleniem (UKS Talent Białołęka Warszawa) oraz Wojciech Iwanowski w wadze do 68 kg., który potwierdził swiją dominację wygrywając zdecydowanie z Igorem Jarkiem (LUKS Athletic Wola Krzysztoporska).

Na drugim stopniu podium stanął Karol Staniewicz w kategorii do 85 kg., który nieznacznie na punkty przegrał w finale z Mikołajem Dereniem (ULKS Zagłębie Wałbrzych). Niestety w walce o brązowy medal wyższość swoich przeciwników musieli uznać Ignacy Kosmala (44 kg.) i Marcin Szymiczek (62 kg.), którzy ostatecznie zajęli piąte pozycje.

Patryk Tanżyna (75 kg.) - XV m.

MKZ Unia Racibórz wygrał zdecydowanie klasyfikację drużynową, przez co potwierdził swoją wieloletnią dominację w grupie wiekowej młodzików. Drugie miejsce zajął UKS Jedynka Kostrzyn n/Odrą, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się GKS Cartusia Kartuzy. Warto nadmienić, że na przestrzeni 7 lat MKZ Unia Racibórz wygrywał drużynowo pięciokrotnie oraz dwukrotnie zajmował 2 pozycję w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Zapaśnicy MKZ Unii Racibórz dziękują sponsorom za pomoc w organizacji tak ważnej dla nas i naszych zawodników imprezy.

Autor: MKZ Unia Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl