Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport4 września 201913:51

Nowa jakość szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Raciborzu

Nowa jakość szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Współzawodnictwo, praca szkoleniowa według jednakowych, jasno określonych zasad, podniesienie poziomu gry i motywacji zawodników, którzy raz na pół roku będą mogli awansować do lepszego zespołu, wzmocnienie marki Unii Racibórz, bardziej racjonalne wykorzystanie miejskiej infrastruktury sportowej – to cele projektu szkolenia dzieci i młodzieży w raciborskich klubach piłkarskich – do którego przystępuje Miasto Racibórz - podał ratusz w komunikacie.

Autorem wdrażanej koncepcji i koordynatorem tych działań jest Marek Śledź – ceniony szkoleniowiec, dyrektor akademii RKS Raków Częstochowa, wieloletni dyrektor akademii Lecha Poznań. Podpisana dzisiaj umowa pomiędzy Miastem, a Markiem Śledziem to początek wzorowanej na projekcie klubów filialnych współpracy, której efektem ma być ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w raciborskich klubach, popularyzacja piłki nożnej w mieście, a także wytyczenie i realizacja indywidualnych Ścieżek Rozwoju Piłkarskiego. Współpraca skupiać będzie się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym.

Pomysł i podstawy programu szkoleniowego Marka Śledzia konsultowane były podczas spotkań z przedstawicielami raciborskich klubów piłkarskich. I to od ich zaangażowania i jednomyślności w szkoleniu w dużej mierze zależy powodzenie realizacji tego projektu.

Pierwszy etap wdrażania projektu zaplanowany jest na okres od września do grudnia tego roku. To czas na spotkania organizacyjne, ustalenie zasad funkcjonowania w projekcie, hospitacje zajęć treningowych w wybranych klubach i realizację warsztatów praktycznych.

- Chcemy, aby dzięki naszej współpracy dzieci i młodzież prowadzona w raciborskich klubach, a dalej w Unii, grała na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w Raciborzu - podał Urząd Miasta w komunikacie.

#um

fot. arch. redakcji

Autor: UM Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.