Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport1 maja 201921:11

Ale jazda ! Rajd rozpoczynający sezon rowerowy w gminie Krzyżanowice

Ale jazda ! Rajd rozpoczynający sezon rowerowy w gminie Krzyżanowice  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła miłośnikom dwóch kółek, którzy zdecydowali się wziąć udział w rajdzie oficjalnie rozpoczynającym sezon rowerowy w gminie Krzyżanowice. Na starcie przy Centrum Kultury w Tworkowie stawiło się 150 cyklistów w różnym wieku. Starzy bywalcy rajdów organizowanych przez gminę oraz nowicjusze, którzy startowali po raz pierwszy. Warto dodać, że poza mieszkańcami gminy Krzyżanowice przyjechali także rowerzyści z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego oraz spora grupa Czechów.

Rajdowcy mieli do pokonania dość trudną trasę o długości około 42. kilometrów: Tworków – Urbanek – Owsiszcze (Wydale) – Hać – Rudyszwałd – Antoszowice – Stary Bogumin – Chałupki – Meandry Odry – Zabełków – Rudyszwałd – Hać – Krzyżanowice (tzw Hacka cesta) – Tworków (meta przy basenie).

Podczas rajdu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej ścieżki rowerowej przy Meandrach Odry. Wstęgę przecięli wójt gminy Grzegorz Utracki, Ewa Widera (pracownica referatu pozyskującego środki zewnętrzne), pani Janina z Gaszowic (od lat entuzjastka naszych rajdów) oraz dzieci: Zosia, Alicja i Rafał – uczestnicy rajdu.

Ścieżka rowerowa przy meandrach została wybudowana w ramach projektu transgranicznego „Udostępnienie Odry i Olzy”. W ramach tego samego projektu wybudowano również odcinek ścieżki pomiędzy ul. Dolną i cmentarzem w Zabełkowie. Całość robót budowlanych kosztowała prawie milion złotych, a gmina pozyskała niespełna 700 tys. zł dofinansowania.

Po otwarciu ścieżki grupa rajdowa udała się pod wieżę widokową przy meandrach na krótki odpoczynek. Tam też były przygotowane dla wszystkich kołoczyki i napoje. Niektórzy uczestnicy rajdu mieli jeszcze siłę wejść na wieżę i podziwiać widoki.

Po odpoczynku rajd ruszył (już bez postojów) na metę przy basenie w Tworkowie, gdzie na strudzonych cyklistów czekał gorący bigos.

Rajd rowerowy miał charakter rodzinny, uczestniczyły w nim bowiem całe rodziny: dziadkowie, wnuki, rodzice i dzieci, zarówno Czesi jak i Polacy. Trasa była chwilami dosyć ciężka, lecz sprawiało to rowerzystom, co sami stwierdzili, jeszcze większą frajdę. Nikt nie narzekał i starsi, i młodsi uczestnicy stwierdzili, że wycieczka się udała i oczekiwania wszystkich były spełnione, a zadowolenie sięgało 100%.

Najmłodszym uczestnikiem rajdu, który samodzielnie pokonał całą trasę, od początku do końca pedałując na swoim małym rowerku, był 6-letni Bartosz z Raciborza. Jechał pod opieką mamy i taty, z dwójką swoich młodszych braci.

Podziękowania należą się strażakom z gminnych jednostek OSP i straży miejskiej za zabezpieczenie całej trasy, pracownikom urzędu i gminnej brygadzie remontowej za organizację i prowadzenie rajdu oraz strażakom-ratownikom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem cyklistów.

UG

Autor: UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.