Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport22 czerwca 201715:38

Patryk Ołenczyn w gronie stu najlepszych młodych sportowców w Polsce

Patryk Ołenczyn w gronie stu najlepszych młodych sportowców w Polsce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Patryk Ołenczyn, zapaśnik stylu wolnego z LKS „Dąb” Brzeźnica, jako jedyny młody zawodnik z powiatu raciborskiego został zakwalifikowany do programu TEAM 100.

Team 100 to program Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) i Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Założeniem jest uruchomienie kwoty w wysokości 4 mln zł rocznie ze środków przekazanych przez fundatorów PFN. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. Mają one zostać przeznaczone na rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18-23 lata. Team 100 startuje od lipca 2017 r. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce - skierowany do zawodników objętych systemem sportu młodzieżowego, uprawiających indywidualne sporty olimpijskie (letnie oraz zimowe), będących zawodnikami kadr narodowych polskich związków sportowych.

Dzięki wsparciu finansowemu Polskiej Fundacji Narodowej stu utalentowanych sportowców będzie miało możliwość m.in. połączenia kariery sportowej z edukacją i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Młodzi zawodnicy zakwalifikowani przez Instytut Sportu do programu Team 100 zobowiązali się do przestrzegania postanowień zawartych w Kodeksie uczestnika programu Team 100. Wśród 10 postanowień wymienionych w kodeksie są m.in.: odnoszenie się z szacunkiem i czcią do symboli narodowych oraz dbanie o dobre imię Polski. Sportowcy mają pełnić rolę ambasadorów polskości na świecie, dlatego zobligowani zostali do prezentowania godnej postawy. Doping czy nieetyczne zachowanie automatycznie wykluczą zawodnika z programu.

Sportowcy w ramach programu mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację czy studia. Myślimy, iż to wsparcie pomoże w rozwoju sportowym Patryka oraz umożliwi lepsze przygotowanie się do walki o miejsce na najbliższą Letnią Olimpiadę TOKIO 2020.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 maja 202521:10

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO]

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozegrany w środowe, 14.05., popołudnie na boisku przy Srebrnej dostarczył wielu emocji. Naprzeciw siebie stanęły zespoły MKS Unii Racibórz oraz rezerwy ekstraklasowego GKS Katowice. I choć raciborzanie ostatecznie pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi, to tanio skóry w starciu z Gieksą nie sprzedali. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.