Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 czerwca 201723:11

B klasa: Przebudzenie Odry, pożegnanie Wojnowic

B klasa: Przebudzenie Odry, pożegnanie Wojnowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

W rozegranej dziś XVIII zaległej kolejce I grupy B klasy zajmujące przedostatnie miejsce Wojnowice podejmowały ekipę Odry Nieboczowy. Choć zdecydowanym faworytem spotkania z racji zajmowania piątej pozycji wydawała się ekipa gości, to wojnowiczanie pokazali się z naprawdę dobrej strony. Napierali na bramkę przeciwnika, co rusz stwarzając przeciwnikowi problemy z przerwaniem akcji. Jedna z takich interwencji zakończyła się faulem w polu karnym, dzięki czemu Wojnowice wywalczyły rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Mateusz Wolnik, kapitan gospodarzy. Mimo usilnych starań obu ekip wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu role nieco się odwróciły. Tym razem to Odra zaczęła śmielej poczynać sobie w środku pola, rozgrywając szybkie akcje z pierwszej piłki. Jedna z taki akcji zakończyła się w 72. minucie spotkania idealnym zagraniem do Aleksandra Goralczyka, który nie miał innego wyjścia, jak umieścić piłkę w siatce, doprowadzając do wyrównania. Strzelony gol dodał skrzydeł zespołowi Michała Goralczyka, który poszedł za ciosem i nadal starał się atakować na bramkę gospodarzy. Nie trwało długo, a piłka po raz wtóry znalazła się w bramce. Tym razem posłał ją tam Bartosz Jęczmionka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Choć gospodarze się starali, kolejnych trafień nie uzyskali. Byli kilkukrotnie dość blisko, lecz w decydującym momencie brakowało tego czegoś, co skutkowałoby strzeleniem bramki. Ostatecznie lepszy okazał się zespół gości. Na pocieszenie dla wojnowiczan można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ich gra w pierwszej połowie nie była zła. Niestety, w drugiej części meczu zabrakło nieco siły, przez co spotkanie zakończyło się tak, jak się zakończyło. Niedzielna porażka niewiele zmieniła w sytuacji Wojnowic, które w związku z reorganizacją rozgrywek B klasy, w przyszłym sezonie i tak zagrałyby klasę niżej.

LKS Wojnowice - LKS Odra Nieboczowy 1:2 (1:0)

1:0 Mateusz Wolnik 19' (k)
1:1 Aleksander Goralczyk 72'
1:2 Bartosz Jęczmionka 77'

Żółta kartka: Paweł Rostek (Wojnowice)

Składy

LKS Wojnowice: Kamil Zawieja - Robert Halfar, Mateusz Wolnik (kpt.), Piotr Lazar, Tomasz Ligocki, Paweł Zwierzyna, Adam Wolnik, Paweł Rostek (55. Artur Michniewicz), Patryk Baka, Łukasz Jarosz, Arnold Matuszek (77. Daniel Wojnarowski)
Trener: -
Kierownik drużyny: Helmut Zwierzyna

LKS Odra Nieboczowy: Sylwester Garbacik - Aleksander Goralczyk, Mateusz Michel, Mateusz Skrenik, Janusz Piątek, Sławomir Popeła, Bartosz Jęczmionka, Paweł Musioł, Wojciech Szyra, Mirosław Stolorz (kpt.) [70. Szymon Błaszczok], Karol Solich (55. Sebastian Pytlarz)
Trener: Michał Goralczyk
Kierownik drużyny: Grzegorz Porwoł

Spotkanie sędziowali: Grzegorz Wojda (sędzia główny); Antoni Krybus, Andrzej Knura (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.