Strzelcy Raciborskiego Klubu Strzeleckiego LOK na zawodach w Rybniku

16 października dziesięcioosobowa reprezentacja Miejskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju w Raciborzu wystartowała w IV rundzie Śląskiej Ligi Strzeleckiej w Rybniku.
Zawody były bardzo dobrze zorganizowane i licznie obsadzone. Niestety, nie dopisała pogoda - przez cały czas zawodów padał deszcz, ale za to na strzelców czekały gorące napoje i poczęstunek. Raciborzanie startowali w 2 konkurencjach: pistolet sportowy na dystansie 25 m oraz karabin sportowy na 50 m.
W konkurencji pistoletowej najlepiej z Raciborzan wypadł Grzegorz Iwaneczko zajmując 8 lokatę na 86 startujących, kolejny był Rafał Kwiecień (12 lokata) i Tomasz Jabłonka (33 lokata). Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Wycisk (38), Jan Plis (42), Norbert Głąbik (50), Grzegorz Musioł (52), Józef Głąbik (66), Dariusz Zapłata (77) oraz Michał Rudziński (80). Wyniki konkurencji karabinowej będą dostępne w późniejszym czasie w oficjalnym komunikacie Miejskiego Klubu Strzeleckiego LOK w Rybniku.
Sport strzelecki coraz prężniej rozwija się w Raciborzu, przybywa nowych członków, tak więc klub wyszedł z inicjatywą budowy strzelnicy sportowo – rekreacyjnej w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 r. Projekt ten, zrealizowany na terenie niedokończonego basenu (tzw żwirownia), pozwoli każdemu pasjonatowi strzelectwa rozwijać swoje zainteresowania w sposób zorganizowany i bezpieczny, a także będzie ciekawą alternatywą dla spędzania wolnego czasu przez młodzież, dorosłych, a nawet całe rodziny.
Ponadto 22 października Miejski Klub Strzelecki organizuje dni otwarte. Tego dnia każdy mieszkaniec Raciborza w godzinach od 9:00 do 15:00 będzie mógł sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności na strzelnicy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Racibórz (dawna strzelnica RAFAKO).
TJ















![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)

![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)
![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)
![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)
![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)
![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)
![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)

![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)




![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)
![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany