Lekka atletyka. Szymon Dziuba ze złotem, Krzysztof Turski wywalcza srebro

Szymon Dziuba (MKS-SMS Victoria Racibórz) we wspaniałym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski w 10-boju. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu dokonał tego podczas odbytych 03-06 sierpnia we Wrocławiu finałach 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Podopieczny trener Joanny Skalik uzyskał 6.376 punktów zwyciężając lub zajmując drugie miejsca aż w siedmiu konkurencjach. Ze srebrnym medalem wraca do domu Krzysztof Turski, który wynikiem 1.54,81 zdobył drugie miejsce w biegu na 800 metrów. Tuż za podium w skoku wzwyż, ale z nowym, wartościowym rekordem życiowym 198 cm zakończył rywalizację Kacper Haręzga. Siódmy w biegu na 110 metrów przez płotki był Wojciech Kubacki. Victoria w klasyfikacji klubowej zajęła wysoką 12. pozycje na 220 sklasyfikowanych klubów.
Wyniki raciborzan:
1m Szymon Dziuba 10-bój - 6376 pkt.
2m Krzysztof Turski 800 metrów - 1.54,81
4m Kacper Haręzga skok wzwyż - 198 cm (rek. życiowy)
7m Wojciech Kubacki 110 metrów przez płotki - 14,77
14m Victoria Wachowska chód 5000 metrów - 30.54,92
Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk - PZLA
(nc)















![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)









![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)
![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)












![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany