Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport9 czerwca 201611:09

Zawodnicy raciborskiego Huraganu na podium w Tychach

Zawodnicy raciborskiego Huraganu na podium w Tychach  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

We wtorek 7 czerwca odbył się XIX Śląski Miting Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych. Zawody przeprowadzono nad niezwykle malowniczo usytuowanym Jeziorem Paprocańskim w Tychach. W mitingu brali udział uczestnicy raciborskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, na co dzień zrzeszeni w Klubie Sportowym „Huragan”. Sportowcy kilka tygodni temu rozpoczęli przygotowania, trenowali ze swoimi opiekunami w raciborskim parku Roth, tam właśnie przygotowywali się do zawodów.  

Na początek wtorkowych zmagań przeprowadzono preeliminacje, po nich ustalono poszczególne grupy czasowe. Przed południem miał także miejsce IV rodzinny bieg pamięci Józefa Kwiotka, wieloletniego działacza Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych Polska. Następnie zawodnicy mogli się posilić przed głównymi biegami, nabrać sił i energii. W międzyczasie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach zaprezentowali walory swojego wozu bojowego. Można było wejść do kabiny, zapoznać się z wnętrzem auta, uścisnąć dłonie strażaków i zrobić zdjęcie.

Około godziny 13.00 przeprowadzono biegi finałowe według wcześniej ustalonego harmonogramu. Zaczęto od najdłuższego dystansu 2400 m, skończono na 600 m. Sportowcy raciborskiego "Huraganu" wspaniale rozegrali swoje biegi, w zawodach głównych pobili czasy z eliminacji. Zdobyli razem pięć medali, w tym trzy złote, srebro i brąz. A oto wyniki:
Małgorzata Sojka: I miejsce (600 m) 
Artur Kowol: III miejsce (800 m)
Tomasz Kala: I miejsce (800 m)
Dariusz Waszczyk: I miejsce (800 m)
Łukasz Kollek: II miejsce (600 m)

W biegu na 800 m raciborski WTZ miał trzech reprezentantów, ale każdy z nich wystartował w innej grupie czasowej. 

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych czasów i kolejnych sukcesów sportowych. Trenerom należą się podziękowania za przygotowanie.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.