Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 maja 201610:38

Sukcesy Łamatorów na rybnickich matach

Sukcesy Łamatorów na rybnickich matach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W sobotę 14 maja w Rybniku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Śląska Ju Jitsu Fighting System oraz Ne Waza - Otwarty Turniej Kwalifikacyjny w kategoriach Senior i Junior. Dzień później z kolei odbył się Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych oraz Turniej Dzieci. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 26 klubów. W pierwszym dniu zmagań wystartowali zawodnicy grupy starszej raciborskiego Łamatora, którzy trenują pod okiem trenera Tomasza Jabłonki. 

W konkurencji Ne Waza złoty medal wywalczył Mariusz Magda, a jego klubowy kolega Stanisław Rapnicki odpadł z turnieju, zwyciężając po drodze dwa pojedynki. W nieco odmiennej formule fighting, gdzie dozwolone były kopnięcia i uderzenia, walczył Marcin Mamczur, który także odpadł z turnieju, zwyciężając po drodze dwa starcia. W turnieju dla dzieci wystartowało dwoje Łamatorów trenowanych przez Michała Musioła. Wystartowali oni w dwóch konkurencjach: Fighting bez pierwszej fazy, czyli walka bez uderzeń i kopnięć na zasadach bardzo zbliżonych do Judo oraz w konkurencji Ne Waza, czyli walka o zasadach brazylijskiego jiu jitsu. Oboje nie mieli sobie równych, zdobywając złote medale w obu konkurencjach oraz w swojej i wyższej kategorii wagowej. ,

Oto ich wyniki:
Złoto:
Emilia Świerczewska kat. -40 kg. Ne Waza
Emilia Świerczewska kat. -44 kg. Ne Waza
Emilia Świerczewska kat. -40 kg. Fighting
Emilia Świerczewska kat. -44 kg. Fighting
Ignacy Kosmala kat. -30 kg. Ne Waza
Ignacy Kosmala kat. -34 kg. Ne Waza
Ignacy Kosmala kat. -30 kg. Fighting
Ignacy Kosmala kat. -34 kg. Fighting

Serdeczne podziękowania rodzicom podopiecznych za transport na turniej i wspaniały doping, a Miastu Raciborzowi oraz firmie Eko-Okna za wsparcie Klubu Sportowego Łamator Racibórz.

Zawody zorganizowane zostały przez Rybnicki Klub Ju-jitsu Sportowego pod patronatem Polskiego oraz Śląskiego Związku Ju-jitsu, dotowane były natomiast przez Miasto Rybnik. 

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 czerwca 202510:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Powiat:

Nadchodzący weekend będzie przepełniony ciekawymi wydarzeniami, które odbędą się w ramach V Festiwalu Górnej Odry. Nie zabraknie także innych ciekawych wydarzeń w Raciborzu i okolicy. Sprawdź, co będzie się działo i gdzie warto się wybrać.

red., fot. festiwalgornejodry.pl
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202516:34

Dobra szkoła się nie starzeje, tylko dojrzewa. 80-lecie SP 1 na Ostrogu i miejskie zakończenie roku szkolnego

Dobra szkoła się nie starzeje, tylko dojrzewa. 80-lecie SP 1 na Ostrogu i miejskie zakończenie roku szkolnego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 27 czerwca, w ostatni dzień roku szkolnego, w Szkole Podstawowej nr 1 na Ostrogu odbyły się uroczystości z okazji 80-lecia istnienia placówki. Wydarzenie połączono z miejskim zakończeniem roku szkolnego, w którym udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, reprezentanci związków zawodowych, nauczyciele, a także liczni przyjaciele i sympatycy szkoły.

red.
Reklama
Aktualności27 czerwca 202509:57

Pomoc poza służbą – funkcjonariusz Zakładu Karnego w Raciborzu ratuje poszkodowanego w wypadku

Pomoc poza służbą – funkcjonariusz Zakładu Karnego w Raciborzu ratuje poszkodowanego w wypadku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Tekst: mł. chor. Justyna Poznakowska, fot. OSP Baborów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.