Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport19 stycznia 201617:11

Ruszyła kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska

Ruszyła kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Puchar Grupy Azoty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", którego partnerem jest RAFAKO S.A., zainaugurował sezon w Tomaszowie Lubelskim. W dniach 15-16 stycznia br., rywalizowało ze sobą 258 narciarzy z klubów całej Polski. Dwudniowe zawody narciarskie, odbyły się na malowniczych trasach w Siwiej Dolinie.

Pierwotnie weekendowe zmagania miały toczyć się Ustrzykach, jednak ze względu na zbyt wysokie temperatury i brak śniegu, zdecydowano się je przenieść do Tomaszowa Lubelskiego. To właśnie tam, młodzi sportowcy, walczyli w biegach interwałowych techniką klasyczną oraz w biegach interwałowych stylem dowolnym. Dla wielu zawodników starty w Tomaszowie Lubelskim były pierwszym poważnym bieganiem w sezonie. 

Dwójce młodych narciarzy udało się dwukrotnie zdobyć czołowe miejsca na podium. Mowa o Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar), która zwyciężyła w kategorii juniorek C oraz Dawidzie Damianie (Jedność Nowy Sącz) także triumfującym w grupie juniorów C. Natomiast MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski został pierwszym liderem klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty. 

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest programem społeczno-sportowym adresowanym do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego. Powstał po to, by wspierać talent i pasję młodych sportowców. Włączając się w realizację tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia w Grupie Azoty wspólnie z Justyną Kowalczyk, Polskim Związkiem Narciarskim, Ministerstwem Sportu i Turystyki i Centrum Promocji AK-Pol poszukuje przyszłych mistrzów, którzy w kolejnych latach reprezentować będą Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich. 

Dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk, która wielokrotnie zdobywała medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, triumfowała w Tour de Ski i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czterokrotnie zdobywając Kryształową Kulę, wielu młodych ludzi odkryło biegi narciarskie. 

Organizacja zawodów od początku realizowania projektu wspierana jest przez RAFAKO S.A., które pełni funkcję partnera tego sportowego przedsięwzięcia. Sponsorem tytularnym Narodowego Programu Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest Grupa Azoty. 

Autor: Magdalena Matusik, fot. AK-POL,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.