Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 października 201519:38

Koszykówka. Honorowa przegrana

Koszykówka. Honorowa przegrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

17 października rozpoczął się nowy sezon w rozgrywkach III ligi koszykówki. Występować w niej będzie zespół Ofensywy, wzmocniony kilkoma byłymi zawodnikami RKK Racibórz.

W inaugurującej kolejce rozgrywek raciborscy koszykarze rozegrali wyjazdowy mecz z DAAS Baset Hillls w Bielsku-Białej. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. Nasi koszykarze stawili jednak duży opór drużynie z Bielska-Białej ulegając im ostatecznie 52:69. Na końcowy wynik miała wpływ bez wątpienia porażka 10 pkt. w I kwarcie. Pozostałe części meczu były wyrównane, ale więcej szczęścia w nich miała drużyna z Bielska. I to właśnie rywale zgarnęli całą pulę punktową. 

- Rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo od prowadzenia 9:5, jednak w 6 minucie coś się zacięło w ataku i Bielsko rzuciło nam 10 pkt. z rzędu. Pozostałe kwarty były wyrównane. Indywidualnie każdy dał bardzo dużo z siebie. Emil Szwed w ataku, w obronie Wojtek Chudy, a na tablicach Maciek Brudziana, ale jeszcze nam brakuje wspólnego ogrania - powiedział prezes Ofensywy Zygmunt Wranik. Wartym zauważenia jest powrót do gry po dłuższej przerwie Emila Szweda i Marka Szalca, którzy zdobyli niemal połowę punktów Ofensywy

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - Ofensywa Racibórz 69:52 (24:14, 15:14, 14:11, 16:13)

Ofensywa Racibórz: E. Szwed 15 pkt., M. Szalc 10 pkt., A. Zwierzyna 8 pkt., W. Chudy 4 pkt., D. Półtorak 4 pkt., B. Sosin, M. Brudziana 4 pkt., D. Kampka 3 pkt., D. Atłachowicz, J. Cycoń, Z, Wranik. Trener Arkadiusz Galdia.

W drużynie gospodarzy najlepiej punktowali K. Szopa i R. Kozaczka, którzy zdobyli po 20 pkt. 

W innym meczu III-ligowym lokalny rywal raciborzan MKKS Rybnik pokonał MKS Zabrze 100:49 (28:17, 17:3, 29:15, 26:14).

W nowym sezonie III ligi występować będzie osiem zespołów: DAAS Basket Hills Bielsko-Biała, GKS Tychy II, GTK Gliwice II, KKS Tarnowskie Góry, KŚ AZS Katowice, MMKS Rybnik, MKS Zabrze i Ofensywa Racibórz. 
Kolejne spotkanie nasi koszykarze rozegrają 24 października (sobota) w Raciborzu. Ich rywalem będzie drużyna KŚ AZS Katowice. 

(nc)

Autor: nc,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.