Wczoraj zagrano o puchar starosty raciborskiego w tenisie

Wczoraj na korcie tenisowym RAFAKO S.A. rozegrano turniej tenisowy o Puchar Starosty Raciborskiego. Uczestniczyło w nim 14 osób. Turniej zorganizowany był tak, że każdy zawodnik rozegrał minimum trzy mecze.
Turniej zdecydowanie wygrał Paweł Słysz z Kietrza, uczeń Technikum Mechanicznego w Raciborzu. Paweł wygrał trzy mecze, a trenuje z TKKF "RAFAKO" od lutego 2015 r. Czterech następnych zawodników wygrało po 2 mecze i trzeba było między nimi rozegrać dodatkowe mecze, aby wyłonić kolejne miejsca. Organizator postanowił rozegrać turniej tie-breakowy systemem każdy z każdym, w którym zwyciężył Leszek Kwet przed Wojtkiem Rybińskim i Emilką Pączko, następny był Maciej Rudziński.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. Paweł Słysz
2. Leszek Kwet
3. Wojtek Rybiński
4. Emilka Pączko
5. Maciej Rudziński
Turniej dziewcząt:
1. Emilka Pączko
2. Anita Borkowska
3. Martyna Borkowska
Turniej pocieszenia:
1. Dawid Breitschedel
2. Paweł Musioł
3. Aleks Musioł
Klasyfikacja rodziców:
1. Marian Czerner
2. Mariusz Tarnowski
3. Paweł Pączko
Henryk Swoboda, organizator turnieju, jest bardzo zadowolony, że rozegrano turniej integracyjny z udziałem rodziców. - W przyszłości będziemy kontynuowali takie turnieje. Jeżeli mogę wyróżnić zawodników, to poza Pawłem Słyszem na uznanie zasługuje Emilka Pączko, która z powodzeniem rywalizuje z chłopcami i z wielkimi możliwościami sportowymi (tenisowymi) Dawida Breitschedela. Spotkanie było bardzo udane, było ognisko, był grill, kawa i słodycze, były puchary, dyplomy i drobne upominki. Ostatnim turniejem w bieżącym roku będą młodzieżowe Mistrzostwa Raciborza o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza do 13 lat i powyżej, organizowane przez OSiR - mówi Henryk Swobo






![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)







![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)

![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)
![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)





![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)



![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)














![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)

![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany