Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 maja 201511:50

Niedzielne starty biegowe raciborzan

Niedzielne starty biegowe raciborzan  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Wczoraj odbyły się dwa maratony: jeden już po raz piąty w Opolu, drugi w Bielsku-Białej. W obydwu wydarzeniach mieliśmy przedstawicieli ziemi raciborskiej. 

W biegach V Opolskiego Maratonu uczestniczyło prawie 1500 biegaczy. Maratonowi towarzyszyły biegi na 3,2 km, 10 km, 21 km, 42 km 195 m oraz liczne biegi dla dzieci i młodzieży. Spośród raciborzan startowali Adam Kurek, Sławomir Rasek, Jan Nowak i Małgorzata Wrotniewska.

W Bielsku-Białej odbył się z kolei 23. Bieg Fiata. Impreza zgromadziła na starcie prawie 2000 biegaczy z całego kraju i zagranicy. Młodzież biegała na dystansie 3 km. Bieg główny odbył się na atestowanej trasie na dystansie 10 km głównymi ulicami miasta ze startem spod bramy fabryki Fiat Auto Poland z metą na Placu Ratuszowym obok Urzędu Miasta. Zwyciężyli zawodnicy z Kenii: Rop Abel Kibet i Mnangi Joel Maire. Zawodnicy byli również klasyfikowani w kategoriach wiekowych: Dominik Szatanek z Grzegorzowic wygrał kategorię M-16, Jan Deńca z Rudnika również wygrał kategorię M-60, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był drugi w kategorii M-50. Wśród pań Agnieszka Rębisz z Raciborza także była druga w kategorii M-40. Ponadto bieg ukończyli Mariusz Rębisz, Wiesław Rzepczyński i Marcin Żołneczko.     

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.