Sport20 sierpnia 200819:07

Piłkarska pigułka

Piłkarska pigułka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Rafako dalej idzie jak burza. Bramkarz Unii Turze Śląskie złamał palec, a na boisku w Studziennej padła kuriozalna bramka.

A Klasa II Kolejka

Turza czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy! - to pieśń wiernych kibiców Unii Turza Śląskiego. Próbują zachęcić piłkarzy do strzelania bramek. Bramek jednak kibice Unii jeszcze w  tym sezonie nie zobaczyli. Tym razem Unia przegrała z podopiecznymi Witolda Elsnera, Naprzód 37 Krzyżkowice i to aż 3:0. Bramki zdobyli Tomasz Mandrysz, Krzysztof Błaszczyk i nowy nabytek zespołu, Zbigniew Burek. Na domiar złego bramkarz Unii złamał palec u ręki i konieczna była zmiana na tej pozycji. Piłkarze z Krzyżkowic chcą dotrzymać kroku trzem pierwszym siłom ligi - Rafako Racibórz pod wodzą trenera Wojciecha Maksymczaka, Dąb Gaszowice i LKS Górki Śląskie. Drużyny te już po pierwszych dwóch kolejkach pokazały, że mają ogromną siłę rażenia.

Gosław Jedłwonik-Czarni Nowa Wieś

Trzecia kolejka będzie dla Rafako Racibórz okazją na umocnienie się na czele tabeli. Słabe LKS Lyski nie powinny stworzyć liderowi większych problemów. Szlagierowym spotkaniem będzie pojedynek Dąb Gaszowice z LKS Tworków. Naprzód 37 Krzyżkowice będzie chciało iść za ciosem. Naprzeciw duetu trenerskiego z Krzyżkowic Elsner-Góralczyk stanie słabuitkie Ocice Racibórz.

B Klasa II Kolejka

W zapowiadanym hicie kolejki, LKS Studzienna pokonała beniaminka z Markowic 3:2. Od pierwszych minut obydwa zespoły próbowały się poznać. Gra była wyrównana i nic nie zapowiadało prowadzenia gospodarzy. Starający się wybić piłkę Marek Bakaj trafił nią w nadbiegającego przeciwnika, ta zaskoczyła bramkarza Jasnego i wylądowała w siatce. Kuriozalna bramka zakończyła pierwszą połowę. W drugiej trener ze Studziennej, żywo reagujący na wydarzenia na boisku, nakazał iść za ciosem. W 53. minucie padł strzał zza pola karnego i piłka odbita od słupka trafiła drugi raz do bramki LKS-u Markowice. Wtedy ekipa gości rzuciła się do odrobienia strat. Już kilka minut później zdobyli kontaktową bramkę. Ta jednak, autorstwa Jana Depty, nie została uznana przez arbitra. W końcu Sylwester Bobrzik z 16 metrów strzelił prawidłowo bramkę na 2:1. To napędziło markowiczan. Nie na długo jednak. Szybka kontra gości i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry padła trzecia bramka. Piotr Urbańczyk w końcu usiadł. Jeszcze w doliczonym czasie Damian Sroka w zamieszaniu trafił piłką do siatki. Na remis zabrakło kilka minut. Jak powiedział pomocnik LKS 07 Markowice, Marcin Bednarz, wygrał zespół skuteczniejszy, lecz nie lepszy.

LKS Ruda Kozielska-LKS Zabełków

W następnej kolejce LKS 07 Markowice stanie przed kolejnym trudnym zadaniem. Tym razem u siebie podejmą KS Pietraszyn. Ten obecnie szósty w tabeli zespół rozbił w poprzedniej kolejce piłkarzy Mirosława Cubera z Płoni. Lider ze Studziennej nie powinien mieć problemów z LKS Pstrążna. Zacięta walka  czeka zawodników z Brzezia i Bukowa. Z kolei trener Sparty Babice, Tadeusz Leśnik, poważnie myśli o niespodziance w Dziemierzu.

C Klasa - II Kolejka

Dwa mecze kolejki w ogóle się nie odbyły. To pokazuje, że poziom piłki w tej klasie rozgrywkowej stoi znacznie niżej, niż wskazuje na to jej oznaczenie. Z sezonem nie potrafi ruszyć Naprzód II Syrynia. Najprawdopodobniej z powodu braków kadrowych. Nie zważa na to LKS Bieńkowice i LKS Gamów, które to drużyny regularnie jak dotychczas gromadzą komplet punktów. Za to tracą je, też regularnie, zespoły z Jankowic, Czernic i Rudnika. LKS Pawłów, po zwycięstwie 6:1, teraz poległ 6:0...