Sport6 października 201415:11

Zapasy na wesoło. Młodzicy Unii z medalami

Zapasy na wesoło. Młodzicy Unii z medalami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę 4 października odbyły się dwa turnieje dla najmłodszych zapaśników z Raciborza. W Czeskim Krnovie swoje walki stoczyło 15 zawodników Unii Racibórz pod opieką trenera Piotra Żurawika.

Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wagowe i wiekowe, najmłodsi zapaśnicy mieli po 7 lat a najstarsi 11 lat. Zawody były bardzo emocjonujące, do samego końca nie było wiadomo, który z walczących zwycięży. Akcje techniczne zawodników wykonywane były z zawrotną prędkością, co sprawiało, że turniej cieszył się dużą oglądalnością.

Każdy z zawodników wywalczył medal co jeszcze bardziej zmotywowało najmłodszych. Unia Racibórz na 112 uczestników z 10 klubów drużynowo zdobyła 2 miejsce.

Tego samego dnia w Namysłowie odbył się turniej dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach pod opieką trenerki Sylwii Bileńskiej wystartowały dwie zawodniczki i jeden zawodnik. Każdy z nich wywalczył medal. W klasyfikacji drużynowej MKZ ,,UNIA" Racibórz wśród 8 klubów wywalczyła 3 miejsce. Trenerzy cieszą się z wyników swoich młodych zawodników i zawodniczek, gdyż wywalczone przez nich medale dobrze rokują na przyszłe starty w większych turniejach.