Rajd Rowerowy Śladami Obrońców Granic

Ponad 45 osób stanęło dzisiaj na starcie II Rodzinnego Spacerowo- Rowerowego Rajdu Śladami Obrońców Granic, organizowanego przez raciborskie PTTK. Kolarze zjechali się m.in. z Raciborza, Radlina, Cieszyna czy z Wodzisławia Śląskiego.
Kolarze wyruszyli na 15-kilometrową trasę około 10.00 rano z placu Długosza. Na początku grupa podjechała pod pomnik abp. J. Gawliny. Główną atrakcją było zwiedzanie izby tradycji Śląsko- Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej oraz bliższe poznanie pracy jednostki. Metę zaplanowano w Dębie Brzeźnica, gdzie uczestnicy zobaczą walki zapaśnicze oraz wezmą udział w różnych konkursach i grillu. Komandorem rajdu jest Andrzej Kuśnierz.
– Przyjechałem na rajd aż z Cieszyna, to nie pierwsza taka impreza, w której biorę udział. Rajdy raciborskiego PTTK to sama przyjemność – powiedział Kazimierz Szewczyk z Cieszyna. – Ja to już jestem weteranem takich rajdów, w tamtym roku również brałem w nim udział. Od wielu lat jestem przewodnikiem turystyki kolarskiej, więc to zobowiązuje. – mówi z uśmiechem Jerzy Orliński z Raciborza.
W konkursach brało udział większość uczestników. Z pośród nich wyłoniono zwycięzców :
Konkurs sprawnościowy "OPONY"
1.miejsce Roman Gaweł ;
2.miejsce Andrzej Jędrysik ;
3.miejsce Jan Kopystyński.
Konkurs sprawnościowy "WORKI"
1.miejsce Roman Miljon ;
2.miejsce Krzysztof Orłowski ;
3.miejsce Kamil Orłowski.
Konkurs sprawnościowy "KOSTKI"
1.miejsce Krzysztof Orłowski ;
2.miejsce Michał Błaszczuk ;
3.miejsce Kamil Orłowski.
W konkursie na najlepszą pracę plastyczną format A4
"Działania Przeciwalkoholowe"
1.miejsce egzekwo zajęli Elżbieta Kalęmba i Andrzej Kalęmba ;
2.miejsce Andrzej Mikieko ;
3.miejsce Marek Walkowicz.
Najstarszymi uczestnikami Rajdu rocznikowo byli Stanisław Żółciński i Zygmunt Kopystyński. Najmłodszym uczestnikiem był Michał Błaszczuk. O godzinie 15.00 nastąpiło zakończenie i uczestnicy udali się do swoich miejsc zamieszkania. Serdeczne podziękowania dla starosty Adama Hajduka i prezydenta za przekazanie nagród na konkursy oraz Radzie Powiatowej SLD za wsparcie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji.
Komandor Rajdu
Andrzej Kuśnierz
aha



































![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)


![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)

![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)

![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)
![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)
![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)
![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)


![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)


![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)
















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)

![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany