Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport12 maja 201414:24

Drużyny z Nędzy i Pietrowic Wielkich w finale Coca Cola Cup

Drużyny z Nędzy i Pietrowic Wielkich w finale Coca Cola Cup  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

11 maja w Katowicach odbył się Wojewódzki turniej Coca-Cola Cup w piłce nożnej. W rozgrywkach kobiet zaprezentowały się pietrowiczanki, wśród chłopców młodzi futboliści z Nędzy. Jak sobie poradzili? 

W kategorii dziewcząt w finale wojewódzkim spotkało się 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. Dziewczęta z Gimnazjum z Pietrowic Wielkich rywalizując w fazie grupowej pokonały drużyny z Bytomia, Wodzisławia Śląskiego i Zawiercia zajmując w swojej grupie I miejsce. W meczu półfinałowym gimnazjalistki z Pietrowic spotkały się z drużyną z Istebnej. Po zaciętym meczu drużyna z Istebnej wygrała 2:0. Po ciężkiej walce w meczu półfinałowym zawodniczki z Pietrowic musiały szybko się zregenerować i przystąpić do meczu o III miejsce w finale wojewódzkim. Mecz od pierwszej minuty ułożył się dobrze dla pietrowiczanek, które ostatecznie wygrały 5:1 z zawodniczkami z Wodzisławia Śląskiego. W meczu finałowym w doliczonym czasie gry zwyciężyły zawodniczki z Kochanowic pokonując dziewczęta z Istebnej 2 :1.

Skład drużyny z Gimnazjum z Pietrowic Wielkich :
1. Nicol Gwóźdz
2. Emilia Wilczek
3. Magdalena Stanik
4. Małgorzata Skowronek
5. Aneta Grabowska
6. Dagmara Glania
7. Jennifer Rutyna
8. Michaela Pośpiech
9. Klaudia Steuer
10. Sandra Krzyżok

Opiekun drużyn Robert Antczak

Areną zmagań najlepszych 16 drużyn chłopców był stadion KS Kolejarz Katowice. Drużyna z Nędzy podczas całych rozgrywek wystąpiła w składzie: Sebastian Mrozek, Szymon Śmieszek, Dawid Affa, Grzegorz Wałach, Maciek Giemza, Filip Raciborski, Szymon Maślanka, Nathan Przybyła, Jacek Janowski i Dawid Giel, Artur Cycoń. Rozpoczęła swoje zmagania od wygranego meczu z Tychami. Następnie uległa późniejszemu finaliście drużynie z Jastrzębia oraz Sosnowca i tym samym zakończyła udział w tych prestiżowych rozgrywkach. Drużyna Z Nędzy od początku rozgrywek prowadzona była wyłącznie przez nauczyciela ZSG Grzegorza Swobodę, jednakże warto tutaj wspomnieć, iż sukces nie byłby możliwy dzięki pracy Adriana Cicheckiego, który to od najmłodszych lat poprzez prace w miejscowym klubie 1908 Nędza prowadził młodzież w rozgrywkach ligowych.

red. 

Autor: Robert Antczak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport10 maja 202619:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co nie miara dostarczyły piłkarski pojedynki od IV ligi do C klasy w Podokręgach Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.