Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport22 kwietnia 201412:24

Justyna Kasprzycka, 4. zawodniczka Mistrzostw Świata w Sopocie, z wizytą w magistracie

Justyna Kasprzycka, 4. zawodniczka Mistrzostw Świata w Sopocie, z wizytą w magistracie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Jest młoda, piękna i niezwykle utalentowana. Na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie zajęła 4. miejsce w skoku wzwyż osiągając wynik 1,97 m. Dziś raciborzanka, Justyna Kasprzycka, gościła z wizytą u prezydenta Raciborza - Mirosława Lenka, który gratulował jej tak wspaniałego sukcesu.

- Początki mojej kariery są oczywiście związane z trenowaniem pod okiem trenera Karola Szynola. Ciężko było mnie namowić do trenowania lekkiej atletyki. Ja co prawda bardzo lubiłam sport, ale wtedy na 1. miejscu była u mnie siatkówka. Trener jednak potrafił zarazić mnie miłością do lekkiej atletyki i tak to się zaczęło. Pierwsze trzy lata trenowałam w raciborskiej Victorii pod okiem trenera Szynola i to właśnie dzięki jego zaangażowaniu zaczęła się moja sportowa przygoda. To on dawał mi motywację w trakcie treningu i wykazywał się ogromną cierpliwością - powiedziała nam Justyna Kasprzycka. 4. zawodniczka świata w skokach wzwyż przyznała, że poziom tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie był naprawdę wysoki. Swój występ zalicza do udanych. Jakie emocje towarzyszyły raciborzance? - W moim przypadku emocje i stres sięgają najwyżej na tydzień przed zawodami. W trakcie startu nie odczuwam już tego aż tak mocno. Na pochwałę zasługuje nasza publiczność, która sprawdziła się rewelacyjnie i to w dużej mierze dzięki niej tak dobrze nam się skakało - mówiła Justyna. 

- Pierwsze spotkanie z Justyną było naprawdę fantastyczne. Działo się to na zawodach szkolnych. Pokazały się dwie takie wysokie szczupłe dziewczyny jak właśnie Justyna i Zuzanna Warzecha i od razu wpadły mi w oko. Nie mogłem takiej okazji przepuścić - śmieje się Karol Szynol, pierwszy trener Justyny - i od tego się zaczęło. Był skok wzwyż przy muzyce, pierwsze starty halowe, Justyna bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy - mówił Szynol. 

Dziś Justyna Kasprzycka odwiedziła raciborski magistrat. Mirosław Lenk i Ludmiła Nowacka gratulowali Justynie tak wspaniałych osiągnięć. - Mocno trzymałem za ciebie kciuki - mówił prezydent. - Takie sukcesy mają dla nas ogromne znaczenie. Cieszymy się, że mieszkańcy Raciborza osiągają takie wyniki sportowe - mówił Lenk. 

Sisi

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.