Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 maja 201321:57

Mistrzyni badmintona w raciborskim SMS-ie

Mistrzyni badmintona w raciborskim SMS-ie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Bożena Haracz, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, była dziś gościem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i Klubu Olimpijczyka Sokół. Bożena Haracz to jedna z najlepszych w historii polskich badmintonistek, 34-krotna mistrzyni kraju w singlu, deblu i mikście, VI - w rankingu międzynarodowej federacji w parach mieszanych wspólnie z Jerzym Dołhanem.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Haracz została trenerką. Z dużym powodzeniem pracuje w roli szkoleniowca zarówno z reprezentacjami krajowymi, jak i w klubie - Techniku Głubczyce. Olimpijka z Barcelony została poproszona przez ZSOMS w Raciborzu, by przybliżyła walory badmintona i jednocześnie zachęciła młodzież do uprawiania tego niezwykle widowiskowego sportu. Na spotkaniu z młodzieżą Pani Bożena opowiadała o swoich początkach przygody z badmintonem, przypomniała największe osiągnięcia sportowe, mówiła jak dużym przeżyciem był dla niej udział na Olimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku."Do dziś pamiętam ten dreszczyk emocji jaki towarzyszył mi podczas ceremonii otwarcia. Dla takich chwil warto trenować", dodała była badmintonistka. Następnie zawodnicy Technika Głubczyce, medaliści mistrzostw Polski juniorów , zaprezentowali krótki, aczkolwiek bardzo efektowny pokaz gry. Na koniec do wspólnego odbijania lotki zaproszeni zostali także uczniowie szkoły. Przypomnijmy, że badminton już od września będzie można trenować, łącząc sport z nauką w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu! Pod patronatem Polskiego Związku Badmintona od nowego roku szkolnego w raciborskiej SMS powstanie klasa dla uczniów z gimnazjum i liceum. Po wizycie w szkole, gość z Głubczyc wraz ze swoimi zawodnikami został zaproszony do siedziby Klubu Olimpijczyka „Sokół”. Podczas kameralnego spotkania z przedstawicielami Sokolników tematem przewodnim był oczywiście badminton i tematy około sportowe. Bożena Haracz została przyjęta w poczet honorowych członków „Sokoła” ,Oprócz pamiątkowych zdjęć i rozdanych autografów, wyraźnie zaskoczona dużym zainteresowaniem swoją osobą, Pani Bożena złożyła także swój podpis na fladze olimpijskiej i skreśliła kilka zdań do pamiątkowej księgi – gości olimpijczyków.

gf

 

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.