Unitki do wzięcia za 250 tys. zł. Raciborski podatnik zapłaci za Ligę Mistrzyń dla Poznania?

Prezes I-ligowej Warty Poznań ujawniła, że ma ofertę kupna RTP Unii Racibórz za 250 tys. zł. Co ciekawe, prezes unitek obiecuje dokończenie rundy wiosennej i zdobycie mistrzostwa Polski uprawniającego do gry w Lidze Mistrzyń. Potem chce sprzedać prawa do nazwy i gry w rozgrywkach UEFA. Co ciekawe, prezydent Mirosław Lenk przyznał Unii Racibórz 220 tys. zł z miejskiego budżetu. Te pieniądze wystarczą właśnie, by dokończyć w Raciborzu sezon 2012/2013. Czyżby jednak za 220 tys. zł z pieniędzy raciborskich podatników grą w Lidze Mistrzyń miano się cieszyć w Poznaniu?
RTP Unia Racibórz, najbardziej utytułowany w ostatnich latach kobiecy zespół piłkarski w kraju, znalazł się na granicy upadku - pisze Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes pierwszoligowej Warty Poznań. Łukomska-Pyżalska poświęciła Unii - aktualnemu mistrzowi Polski - wpis na swoim blogu. "Jak poinformował mnie prezes klubu, pan Remigiusz Trawiński, w zamian za kwotę 250 tysięcy złotych zespół mógłby dokończyć rozgrywki w trwającym sezonie i niemal z pewnością sięgnąć po tytuł mistrza Polski. Po dokonaniu wspomnianej inwestycji w klub od kolejnego sezonu można przejąć Unię, prawa do jej nazwy i zespołu, który ma po raz kolejny zagrać w Lidze Mistrzyń" - pisze prezes Warty. Tekst publikuje TUTAJ portal sport.pl. - To jest kobieca piłka nożna. Tu nie znajduje się sponsorów z dnia na dzień. Na razie działamy jeszcze zgodnie z planem, ale czas ucieka, a czarny scenariusz zakłada, że wiosną zabraknie nas w rozgrywkach - mówi Remigiusz Trawiński, prezes klubu.
Tymczasem jedyne pieniądze, jakie ma na ten sezon Unia pochodzą z budżetu miasta. 100 tys. zł klub dostał z puli na sport, a kolejne 120 tys. zł na promocję Raciborza. Prezydent Mirosław Lenk nie wymaga w umowie, by klub zdobył mistrzostwo Polski ani zagrał w Lidze Mistrzyń. Ma tylko zagrać w Ekstralidze, Pucharze Polski i rozgrywkach halowych. RTP Unia Racibórz spełni ten wymóg jeśli dokończy rundę wiosenną. Z obecnym składem ma szanse na mistrzostwo Polski. Problem w tym, że nie ma pieniędzy na dobre przygotowanie się do rozgrywek UEFA. Sponsoringu odmówiło w piątek Rafako.
Czyżby za 220 tys. zł z pieniędzy raciborskich podatników grą w Lidze Mistrzyń miano się cieszyć w Poznaniu?
(waw)













![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)





![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)
![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)


![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)



















![2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] 2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782317911noc-kultury-iv-baner-zdj-w-tle-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany