Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport7 lipca 201108:12

Daniszewska i Baron w finale

Daniszewska i Baron w finale - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Kolejny bardzo dobry występ zanotowała eksportowa para UKS Krzanowice Aleksandra Baron&Karolina Daniszewska. W półfinale Mistrzostw Polski juniorek, który odbył się w Suchym Borze, krzanowiczanki zajęły 2. miejsce i awansowały do finału, który odbędzie się 13 i 14 lipca w Kędzierzynie - Koźlu.

Krzanowiczanki jechały na półfinał Mistrzostw Polski juniorek z nadzieją awansu do finału. Szesnaście par, po cztery z województw: opolskiego, małopolskiego, lubuskiego i śląskiego rywalizowało o cztery miejsca premiowane awansem do finału. Pierwszego dnia turnieju krzanowiczanki spisały się wyśmienicie i po dwóch pewnych zwycięstwach zapewniły sobie grę wśród czterech najlepszych par. Drugi dzień dziewczęta z Krzanowic zaczęły meczem z niewygodną drużyną z Będzina, z którymi już wcześniej grały dwa razy i stan tych pojedynków był remisowy.

Półfinałowy mecz turnieju zaczyna się dobrze dla Oli i Karoliny, które od początku odskakują na 2-3 punkty i kontrolują przebieg wydarzeń do końca seta. Druga partia to zacięta walka od pierwszej do ostatniej piłki. Z tej wojny nerwów zwycięsko wychodzą dziewczęta z Będzina, no i musi decydować tie-break. Trzeci decydujący set był dramatyczny i bardzo zacięty, prowadzenie przechodziło raz na jedną raz na druga stronę. Na szczęście więcej spokoju i odporności zachowały krzanowiczanki, które zwycięstwem zapewniły sobie grę o pierwsze miejsce w turnieju.

W finale na drodze Karoliny i Oli stanęła para kadry Polski - Kozińska & Oleksy, które swoje wszystkie mecze gładko wygrywały po 2 : 0. Po ciężkim meczu z będziniankami dziewczęta miały dwadzieścia minut przerwy, by powalczyć o zwycięstwo w turnieju. Obie pary rozegrały wspaniałe spotkanie, które trzymało w napięciu przez prawie godzinę.

Pierwszego seta niespodziewanie wygrywają krzanowiczanki, które skrupulatnie wykorzystywały wszystkie błędy przeciwnika. W partii drugiej kadrowiczki zdecydowanie poprawiły swoją grę i minimalnie zwyciężyły doprowadzając do tie-breaka. Tego seta dziewczęta obu drużyn zapamiętają długo, ponieważ walczyły bardzo dzielnie, ambitnie o każda piłkę a na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis. Końcówka seta była niesamowita, krzanowiczanki od stanu 14 : 13 miały pod rząd sześć piłek meczowych, których nie wykorzystały, natomiast kadrowiczki w swojej drugiej próbie rozstrzygnęły pojedynek na swoją korzyść wygrywając 23 : 21 !!!.

Wyniki pary z Krzanowic:

Baron & Daniszewska - Blachowska & Lech (lubuskie) 2:0
Baron & Daniszewska - Moczko & Krupa (opolskie) 2:0
Półfinał:
Baron & Daniszewska - Grymma & Bałdys (śląskie) 2:1
Finał:
Baron & Daniszewska - Kozińska & Oleksy (dolnośląskie) 1:2

TK

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202515:39

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Dziś, 4 maja, mieszkańcy Pogrzebienia i okolic ruszyli konno, w powozach i wierzchem, i pieszo w corocznej procesji na cześć św. Floriana, mającej na celu ochronę przed klęskami naturalnymi.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202512:08

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO]

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W szymocicką majówkę w AquaBrax nie mogło zabraknąć wspomnień z lat 90. Wszystko za sprawą 30. urodzin Radia90, które uświetnił występ LayZee aka Mr. President – artysty na zawsze kojarzonego z nieśmiertelnym hitem "Coco Jamboo".

Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności5 maja 202511:39

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO]

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Basista/Fotoperla.eu
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 maja 202523:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Majówka na boiskach w regionie obfitowała w wiele ciekawych piłkarskich pojedynków. Grały ekipy od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202521:49

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W niedzielny wieczór, 4 maja, dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu wypełniły dźwięki znanych i lubianych utworów. Odbył się tu koncert „Tyle słońca w całym mieście” z udziałem młodych artystów związanych ze Stowarzyszeniem VOLTAGE.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Styl życia4 maja 202514:05

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Czy zdarza Ci się budzić zmęczonym, mimo że spałeś całą noc? Masz wrażenie, że Twój organizm działa na rezerwie, a kolejne infekcje, bóle głowy, napięcia mięśniowe czy problemy ze snem stają się codziennością?
Jeśli tak – nie jesteś sam. Ale co ważniejsze: możesz to zmienić.

Marek Plewczyński
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.