Sport31 marca 201114:16

Wrócili z siedmioma medalami

Wrócili z siedmioma medalami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Siedem medali przywieźli sportowcy z raciborskiego klubu Łamator z zawodów, które odbyły się 26 marca w Chorzowie. W formule Full Contact i Grappling brało udział 248 zawodników. W zmaganiach nie zabrakło również reprezentantów ze Sparty z Kuźni Raciborskiej. Oni również pokazali klasę.

26 marca na chorzowskiej hali MOSiR-u na czterech matach zmierzyło się 248 zawodników w formule Full Contact i Grappling. Zawody te nie mogły odbyć się oczywiście bez sportowców z raciborskiego klubu Łamator. – Nasi reprezentanci po raz kolejny pokazali swą świetną formę i zdobyli siedem medali – mówi z dumą ich trener Tomasz Jabłonka.

W grapplingu złoto w kategorii 60 kg juniorów zdobył Szymon Zjawin. Brązowy medal w tej samej kategorii wywalczył Kamil Karkus. Natomiast złoty medal w kat. 71 kg juniorów przypadł w udziale Bartoszowi Hończakowi, a brąz w tej kat. Michałowi Durajowi. Brązowe medale w grupie wiekowej seniorów wywalczyli Damian Kłosek kat. 84kg i Adam Wyżgoł kat. 91 kg. Złoty medal w kategorii 77 kg juniorów zdobył reprezentujący zaprzyjaźniony klub Sparta z Kuźni Raciborskiej Wojciech Płachciak. O krok od podium na czwartym miejscu uplasowali się Mateusz Zawojski w kat. juniorów 66 kg oraz Kamil Tarnawski kat. seniorów 71 kg. Wszyscy zawodnicy walczyli w formule grappling, tzn. dozwolone były sprowadzenia, rzuty, trzymania, duszenia i dźwignie bez uderzeń. Jeden zawodnik wystartował w formulle MMA, gdzie oprócz wymienionych technik dochodziły uderzenia i kopnięcia z pełną siłą. W full contactie świetnie zadebiutował Filip Michalik, wygrywając dwie walki, a w dwóch musiał uznać wyższość rywali.

– Kolejny raz nasi zawodnicy pokazali, iż są w świetnej dyspozycji. W najbliższy weekend grupa młodsza przygotowująca się pod okiem trenera Michała Musioła wystartuje w Mistrzostwach Polski Gold Teamów w Poznaniu oraz na turnieju jiu-jitsu w Mysłowicach. Grupa starsza również będzie walczyła na MP w Poznaniu – zapowiada Tomasz Jabłonka. – Klub składa serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Kampce za wsparcie. Dzięki temu możemy uczestniczyć w wielu imprezach sportowych i odnosić kolejne sukcesy – podkreśla trener Tomasz Jabłonka.