Turniej mundurowych w hali OSiR

26 marca w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbył się halowy turniej piłki nożnej z udziałem drużyn reprezentujących raciborskie służby mundurowe. Po zaciętej walce najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja raciborskiego Zakładu Karnego, która zdobyła łącznie 7 punktów.
Turniej zorganizowano z okazji, przypadającej na dzień 16 maja, XX-tej rocznicy powołania Straży Granicznej. Oprócz uświetnienia jubileuszu formacji, celem imprezy było popularyzowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz propagowanie współzawodnictwa zespołowego. Organizatorem piłkarskiego turnieju służb mundurowych byli: Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZFSG oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Na zaproszenie Straży Granicznej, do sportowej rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Zakładu Karnego w Raciborzu oraz gospodarzy - Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Rozpoczęcie turnieju, rozgrywanego w systemie „każdy z każdym”, poprzedziła uroczystość otwarcia z udziałem organizatorów i zaproszonych gości, w tym Prezydenta Miasta Racibórz, a następnie losowanie kolejności rywalizacji i odprawa techniczna.
Rozegrano łącznie 6 meczy. Zgodnie z przyjętą punktacją, za wygranie meczu drużyna mogła zdobyć 3 punkty, remis był równoznaczny ze zdobyciem 1 punktu. Po zaciętej, sportowej walce w duchu fair play, najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja raciborskiego Zakładu Karnego, która zdobyła łącznie 7 punktów. Drugie miejsce - z 6 punktami, zajęli piłkarze Straży Granicznej, a trzecie policjanci, którzy wywalczyli 3 punkty.
Przeprowadzony z inicjatywy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej turniej halowej piłki nożnej, to kolejna z serii imprez zaplanowanych dla uczczenia, przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy utworzenia Straży Granicznej. Poprzednią imprezą był turniej strzelecki. Oficjalne ogłoszenie wyników obu turniejów, połączone z wręczeniem pucharów, odbędzie się 19 maja w Katowicach, w trakcie uroczystości obchodów Święta Straży Granicznej.
ŚOSG











![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)

![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)

















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany