Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport24 sierpnia 202413:31

Gość z Łowicza i legendarne Wigry 3. Memoriałowy rodzinny rajd rowerowy [FOTO i WIDEO]

Gość z Łowicza i legendarne Wigry 3. Memoriałowy rodzinny rajd rowerowy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę, 24 sierpnia 2024 roku, Racibórz stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło liczne rodziny i miłośników aktywnego wypoczynku. W ramach 32. Memoriału im. mł. kpt. Andrzeja Kaczyny i dh. Andrzeja Malinowskiego odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Miastem Racibórz.

Rajd rozpoczął się o godzinie 11:00 na raciborskim Rynku, skąd drużyny wyruszyły na trasę o długości około 10 km. Uczestnicy mieli za zadanie zaliczać stacje rozmieszczone w różnych częściach miasta, a każda z nich oferowała sportowe wyzwania. Stacje zlokalizowane były w następujących miejscach:

Hala widowiskowo-sportowa, ul. Łąkowa 31
Ogródek Jordanowski, ul. Stalmacha
Stadion Miejski, ul. Zamkowa 4
Kemping Obora, ul. Markowicka 1

Każda drużyna musiała pokonać trasę zgodnie z ustaloną kolejnością stacji, aby zdobywać punkty, co dodatkowo urozmaiciło rywalizację.

Wśród uczestników znalazł się wyjątkowy gość, który przyjechał aż z Łowicza, by wziąć udział w rajdzie. Jego obecność podkreśliła, jak daleko sięga zainteresowanie tym wydarzeniem. Ponadto szczególną uwagę przyciągnęła jedna z uczestniczek, która wystartowała na kultowym rowerze Wigry 3. Rower ten miał szczególną wartość sentymentalną, ponieważ jej tata, który towarzyszył jej w rajdzie, otrzymał go jako prezent na swoją Pierwszą Komunię Świętą.

Wydarzenie zostało uświetnione obecnością wiceprezydenta Michała Kuligi oraz komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, st. bryg. Jarosława Ceglarka. Ich obecność podkreśliła znaczenie rajdu, który stał się nie tylko sportową rywalizacją, ale także okazją do integracji społeczności i promowania aktywnego stylu życia.

Rodzinny Rajd Rowerowy zakończył się sukcesem, a uczestnicy opuszczali miejsce mety z uśmiechami na twarzach. Wspólna zabawa i duch sportowej rywalizacji sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy już zapowiadają swój udział w kolejnych edycjach. Rajd stał się doskonałym przykładem tego, jak lokalne inicjatywy mogą łączyć ludzi i promować zdrowy styl życia, przynosząc przy tym mnóstwo radości.

Klasyfikacja

1 miejsce Rodzina SZOT
2 miejsce Rodzina GĘBSKI
3 miejsce Rodzina KNURA
4 miejsce Rodzina SERAFIN
5 miejsce Rodzina GRUSZKA
6 miejsce Rodzina ROMBALSKI

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.