Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport3 marca 202415:02

Raciborzanka ponownie w kadrze wojewódzkiej Opolskiego Związku Jeździeckiego

Raciborzanka ponownie w kadrze wojewódzkiej Opolskiego Związku Jeździeckiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zofia Bugla, obecnie uczennica klasy maturalnej w CKZiU numer 1 w Raciborzu rok 2023 może zaliczyć do udanych. 24 stycznia, w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego otrzymała powołanie do kadry województwa na rok 2024.

Nie była to jednak jedyna nagroda za ciężką całoroczną pracę raciborzanki. Prócz powołania do kadry województwa Zosia otrzymała nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii młodych jeźdźców w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) Opolskiego Związku Jeździeckiego za rok 2023. Swoimi startami w minionym roku udało jej się zakończyć sezon kwalifikacją do 2* WKKW.

W minionym, 2023 roku, Zosia i jej koń – Afekt „M” brali udział w wielu krajowych zawodach WKKW. Wystąpili w takich ośrodkach jak: SO Bogusławice, SK Moszna, SK Walewice, oraz w jednym z najlepszych ośrodków w Europie, mającym swą siedzibę w Strzegomiu. W zawodach zamykających sezon, które odbyły się w Mosznej, para zrobiła ostatni wynik kwalifikacyjny do 2* WKKW. W grudniu, w ramach treningu Zosia wraz z jej sportowym partnerem wystąpili treningowo w Halowym Pucharze Polski w ujeżdżeniu, który odbył się w Zbrosławicach, zajmując wysokie, piąte miejsce w kategorii amatorów.

Poprzedni sezon był intensywny, a nie mniej ciekawie zapowiada się ten nadchodzący. Jeździecka para ma w planach starty w 1* na zawodach rangi ogólnopolskiej, gdzie planowane jest zdobycie doświadczenia w konkursach o wiele bardziej wymagających, oraz zdobycie tymi startami II klasy sportowej.

- W tym roku planujemy rozpoczęcie sezonu zawodami w SO Bogusławice, które odbędą się już w kwietniu. W maju, ze względu na maturę nie planuję startów, ale już na początku czerwca wystartujemy u siebie, czyli w SK Moszna. Zapraszamy oczywiście do kibicowania. Kolejny start znów w Bogusławicach, a w lipcu występ w niepowtarzalnych Walewicach, gdzie startujemy co roku. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce i trasa próby terenowej, która jest bardzo ciekawa, a zarazem wymagająca. We wrześniu po raz kolejny chciałabym wystartować w Bogusławicach, a w październiku, na zakończenie sezonu w Mosznej. Bardzo możliwe, że plan startów zostanie rozszerzony, to wszystko wyjdzie w trakcie sezonu – przedstawia swe plany Zosia Bugla.

Raciborzanka oraz Afekt „M” nadal dumnie reprezentują barwy Ludowego Klubu Jeździeckiego Moszna. Stadnina koni w Mosznej jest również hodowcą sportowego partnera Zosi. Jest to jej podstawowy koń, na którym startuje. Afekt „M” to ośmioletni kasztanowaty wałach szlachetnej półkrwi. Jego ojcem jest wybitny ogier Rhodesian Winner, pełnej krwi angielskiej, natomiast matką Afekta jest Afra M. Współpracę z wierzchowcem raciborzanka rozpoczęła cztery lata temu, a od dwóch lat rozwijają się wspólnie w kierunku WKKW.

- Chyba mogę powiedzieć o Rudziasku, od zera do bohatera - uśmiecha się Z. Bugla. Afekt to niesamowity koń, w obejściu trochę typ miśka, bardzo kontaktowy w stosunku do człowieka. Pod siodłem to zdecydowanie waleczny typ, ognista zadziora jakich mało. Patrząc jednak na jego perypetie życiowe, to uważam, że jesteśmy sobie pisani. Nikt w niego nie wierzył, ale my uwierzyliśmy od pierwszego spojrzenia w oczy. Chociaż początku nie były usłane różami, a i teraz momentami nie jest łatwo – tak o swoim sportowym partnerze wypowiada się raciborzanka.

Zosia ma nadzieje, że nadchodzący sezon będzie równie udany co poprzedni. - Chcemy z Afektem godnie reprezentować Opolski Związek Jeździecki jako członkowie kadry oraz LKJ Moszna. Cieszę się, że po raz kolejny swoją pracą oraz startami udało mi się znaleźć wśród najlepszych jeźdźców Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w regionie. Jest do dla mnie czynnikiem motywującym do dalszego działania – mówi.

- Chciałam także podziękować moim trenerom: Rudolfowi Mrugale, Łukaszowi Małkowi oraz Tomaszowi Stachowiakowi za ogrom pracy, oraz codzienną motywację. Dziękuję także Rodzicom za wsparcie, oraz Urzędowi Marszałkowskiego Województwa Opolskiego za dofinansowanie startów z programu Asy Opolskiego Sportu – kończy Zosia.

Czytaj także

Jeździeckie sukcesy Zosi Bugli

Raciborzanka Zosia Bugla z kolejnym sukcesem

Jeździectwo. Zosia Bugla z powołaniem do kadry wojewódzkiej 

Autor: (greh), fot. archiwum prywatne Z. Bugli, gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.