Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 listopada 202318:19

Tchoukballiści z Kuźni Raciborskiej z powołaniem do reprezentacji kraju

Tchoukballiści z Kuźni Raciborskiej z powołaniem do reprezentacji kraju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziesięciu zawodników z Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska weźmie udział w prestiżowym turnieju w Genewie.

Tchoukballiści z kuźniańskiego klubu zostali powołani do reprezentacji Polski i wystąpią na turnieju Tchoukball Geneva Indoors w formule Nations Cup, która jest częścią największego tchoukballowego wydarzenia w Europie w 2023 roku. Już w połowie grudnia zawodnicy zmierzą się ze sportowcami z całego kontynentu, a wśród nich z wysoko notowanymi Włochami czy Szwajcarami.

Damską reprezentację zasilą: Anna Gaszka, Kinga Grychtoł, Nadia Grychtoł, Barbara Lew i Agnieszka Mirek. Anna jest najmłodszą zawodniczką obu kadr. Ma niespełna 18 lat. Ponadto, Nadia Grychtoł pełni rolę selekcjonerki damskiej kadry. W męskiej reprezentacji wystąpią: Hubert Cieśliński, Filip Nal, Tomasz Nal, Jan Prostacki, Piotr Reclik.

Po dwóch dniach kadrowej rywalizacji w Turnieju Narodów, zawodnicy Ursusa rozegrają mecze w barwach klubowych w formule Champions Cup. W zeszłym roku na zakończenie tych zawodów stanęli na podium, zajmując trzecie miejsce. Do sukcesu poprowadził ich Piotr Reclik, który również w tym roku pełni funkcję trenera klubowego.

Od lat wydarzenie Tchoukball Geneva Indoors gromadzi rzeszę graczy i kibiców. 2500 zawodników z całego świata, w różnym wieku przyjeżdża co roku do stolicy Szwajcarii, by grać w tchoukball. Łącznie mecze odbywają się przez 11 dni. Promocja turnieju jest na najwyższym poziomie. Spotkania są transmitowane i komentowane na żywo na You Tube'ie oraz w niektórych szwajcarskich i niemieckich kanałach telewizyjnych. Podsumowaniem całego wydarzenia jest obszerna fotorelacja.

Niestety wyjazd tchoukballistów stoi pod znakiem zapytania ze względu na niewystarczają ilość pieniędzy. Jednak zawodnicy się nie poddają. Mówią, że im więcej przeszkód, tym lepiej smakuje nagroda. Łyżką dziegciu w przypadku tchoukballistów jest brak sponsorów, którzy sfinansowaliby ich wyjazd. Ta grupa sportowców to niewątpliwie wielcy zapaleńcy, którzy od lat realizują swoją pasję i pokrywają jej koszty z własnej kieszeni. Jeśli chcielibyście wynagrodzić ich trud, przekażcie darowiznę na zrzutkę "Razem do Genewy", którą założyli, by móc reprezentować Polskę i spełniać swoje marzenia. Ważne są również udostępnienia i przekazywanie informacji o zbiórce. Reprezentacja Polski zaprasza do współpracy firmy, ponieważ w dalszym ciągu szuka sponsora.

https://zrzutka.pl/6z9rrx

Tchoukball [pisownia oryginalna, wym. czukbol], lub czukbol (pisownia spolszczona) – bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Zasady gry w tchoukball wymyślił i opracował na początku lat 70. XX wieku szwajcarski biolog dr Hermann Brandt. Dr Hermann Brandt pragnął stworzyć grę będącą ogólnodostępną formą aktywności fizycznej, pozwalającą budować więzi społeczne, a przy tym wolną od licznych kontuzji, przejawów agresji i niesportowych zachowań, cechujących większość współczesnych dyscyplin zespołowych. Stworzył grę, w której bezpośredni kontakt pomiędzy zawodnikami jest zabroniony, ograniczając tym samym do minimum możliwość faulowania, a w konsekwencji wystąpienia kontuzji (Wikipedia)

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności2 grudnia 202313:03

W Rudach szykuje się ruch jak w Rzymie. Ruszył największy jarmark w regionie [FOTO i WIDEO]

W Rudach szykuje się ruch jak w Rzymie. Ruszył największy jarmark w regionie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

W murach starej cysterskiej klauzury ruszył jarmark adwentowy. Potrwa do 23 grudnia, a w ofercie ponad 1000 produktów, od ozdób i dewocjonaliów po kulinaria.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202308:37

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Kultura i edukacja1 grudnia 202319:42

Jak Gustaw pokochał święta. Kiermasz świąteczny w SP 15 [FOTO]

Jak Gustaw pokochał święta. Kiermasz świąteczny w SP 15 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Szkoła ze Słowackiego już przed adwentem zaprosiła swoich wychowanków, rodziców i sympatyków placówki na doroczny świąteczny kiermasz.

Mirosław Kościelniak
Biznes3 grudnia 202311:22

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
źródło: forumbranzowe.com
Reklama
Reklama
Aktualności1 grudnia 202322:51

Edukacja prawna za murami raciborskiego więzienia

Edukacja prawna za murami raciborskiego więzienia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Tekst i zdjęcia st. szer. Justyna Poznakowska - rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 grudnia 202318:56

Razem możemy wszystko! Zuzanna i Weronika walczą o powrót do zdrowia

Razem możemy wszystko! Zuzanna i Weronika walczą o powrót do zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To miał być normalny mecz II ligi koszykówki kobiet. I był, do czasu... W trakcie spotkania z MKS Polkowice, dwie zawodniczki RKK AZS Racibórz - Zuzanna Stęc i Weronika Sobczyk - doznały poważnych kontuzji. Obecnie walczą o powrót do zdrowia.

opr. (greh)
Reklama
Sport2 grudnia 202323:52

Ogrom bramek w HLPN [FOTO]

Ogrom bramek w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami sobotnie mecze III weekendu w Halowej Lidze Piłki Nożnej. Emocji i goli nie brakowało. Sprawdź wyniki i strzelców bramek.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport1 grudnia 202309:05

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Kultura i edukacja2 grudnia 202313:13

Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?… Konkurs o Muminkach w bibliotece

Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?… Konkurs o Muminkach w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Seria książek „Muminki” Tove Jansson już niemal osiemdziesiąt lat wzrusza, bawi do łez i nie przestaje zaskakiwać! W sobotnie, zimowe przedpołudnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbył się rodzinny konkurs wiedzy z cyklu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?”. Najwyższe miejsce na podium zajęli 6-letni Władysław i jego mama Barbara Stopa.

Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Nasz Racibórz 10.11.2023
10 listopada 202309:06

Nasz Racibórz 10.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.