Mateusz, 13-letni alpinista z Raciborza, wspina się na medal

Celem tegorocznej wyprawy, zakończonej sukcesem była jedna z najpiękniejszych alpejskich grani grań Aiguille de Rochefort, szczyt w masywie Mount Blanc leżący na wysokości 4001m.
Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha [Jan Paweł II]
Na dobry początek dla aklimatyzacji organizmu i rozpinania zdobyliśmy koronę Tofan trzech szczytów, od Tofana di Rozes 3225 m przez Tofanę di Mezzo 3244 m do Tofany di Dentro 3238 m
Następnie, w poszukiwaniu dobrych warunków pogodowych, przemieściliśmy się nad jezioro Molveno, chwila odpoczynku i kolejna wspinaczka, tym razem w grupie Brenta Via Ferrata Bocchette Alte
Pełni ciekawych wrażeń wspinaczkowych udaliśmy się do muzeum motoryzacji w Turynie, gdzie syn miał możliwość realizacji kolejnej pasji.
Trafiając na okno pogodowe przemieściliśmy się do doliny Val Veny u podnóża Mont Blanc z małymi kontuzjami stup u Mateusza, ale pełni zapału i dobrej formy rozpoczęliśmy wspinaczkę po lodowcu du Geant w kierunku Aiguille de Rochefort, która leży na długim grzbiecie łączącym górę Dent du Géant i górę Grand Jorasses. Ten wspaniały, odsłonięty grzbiet jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w rejonie Mont Blanc. Długi, sugestywny i niezwykle różnorodny trawers, dostarczający niezapomnianych emocji, wizji i wrażeń. Przepiękne widoki, biwak na grani, który pozwolił nam cieszyć się zachodem i wschodem słońca cisza tych miejsc, to wszystko zrekompensowało trud wspinaczki.
Ilekroć mam możność udać się w góry i podziwiać górskie krajobrazy, dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata [Jan Paweł II]
Wyczerpani, ale w pełni zadowoleni z wyjazdu wracamy po 12 dniach wyprawy, planując rok 2024 zdobycie Mont Blanc 4810m - Drogą Trzech Gór 3M. Dziękujemy dyrekcji szkoły SOSWNiS nauczycielom i opiekunom za wsparcie w wychowaniu Mateusza oraz wyjście naprzeciw jego potrzebą i zainteresowaniom. Dziękujemy również sponsorom, bez których tegorocznej wyprawy nie udałoby się zrealizować.
Wszystkich, którzy mają możliwość wsparcia prosimy o wsparcie w realizacji marzeń Mateusza zdobycie Mont Blanc 4810m - Drogą Trzech Gór 3M - https://zrzutka.pl/mn78gj




















































![Audi dachowało na Warszawskiej w Raciborzu [FOTO] Audi dachowało na Warszawskiej w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770805928img-20260211-wa0016-.jpg)

![Kolizja na Kościuszki. Toyota prawie wjechała do sklepu [FOTO] Kolizja na Kościuszki. Toyota prawie wjechała do sklepu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770808091img-20260211-wa0033-.jpg)





![Złota Jesień w nowym blasku. Wielki finał termomodernizacji w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Złota Jesień w nowym blasku. Wielki finał termomodernizacji w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770738918dsc-0585-.jpg)











![Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770897209img-20260212-112748-.jpg)


![Od San Remo do Zamku Piastowskiego. Recital włoskiej piosenki w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Od San Remo do Zamku Piastowskiego. Recital włoskiej piosenki w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770760438zrzut-ekranu-2026-02-10-o-22-33-52-.png)



























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.