Sport27 marca 202309:37

Krzysztof Frańczuk ze złotem w Korfantowie

Krzysztof Frańczuk ze złotem w Korfantowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę 25.03.2023 r. na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Korfantowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych.

Zawodnicy z województwa opolskiego i śląskiego rywalizowali na pięknie przygotowanej trasie przełajowej na dystansach od 1500 m – do 3000 m. W rywalizacji nie mogło zabraknąć zawodników MKS-SMS Victoria Racibórz, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

W biegu na 2000 m klasą dla siebie był Krzysztof Frańczuk, który po fascynującym finiszu sięgnął po złoty medal mistrzostw. W tym samym biegu jego kolega szkolny i klubowy Wiktor Chrapek zajął 14 miejsce.

Na dystansie 3000 m Dawid Balcerek uplasował się na 5 miejscu, ulegając zawodnikom z Sosnowca, Bytomia i Zabrza, a Karolina Cuber na dystansie 1500m zajęła 16 pozycję.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Biegach Przełajowych w tej kategorii wiekowej kończą rywalizację w ramach systemu szkolenia sportowego młodzieży.

Autor: Piotr Morka, redakcja@naszraciborz.pl