Niepożądani pasażerowie w przestrzeni ładunkowej. Pakistańczycy wpadli w Tychach

20 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu zatrzymali 4 Pakistańczyków, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.
Do zatrzymania cudzoziemców doszło 20 maja w Tychach. Kierowca zestawu ciężarowego, obywatel Turcji, czekając na rozładowanie tira, stwierdził obecność niepożądanych pasażerów w przestrzeni ładunkowej. Powiadomiono Służbę Celno-Skarbową, a następnie Straż Graniczną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu odkryli, że wśród przewożonego ładunku części okablowania ukrywa się 4 mężczyzn, prawdopodobnie obywatele Pakistanu. Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili ich pakistańskie obywatelstwo oraz dane osobowe. W czasie przesłuchania, trzej mężczyźni oświadczyli, że do samochodu ciężarowego dostali się w Serbii a czwarty z nich zeznał, iż do naczepy ciężarówki wsiadł w Macedonii Północnej. Liczyli, że ciężarówką dojadą do krajów Europy Zachodniej. Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom, przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się w przestrzeni ładunkowej naczepy samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat.
Jak się również okazało, dwóch mężczyzn ubiegało się o ochronę międzynarodową na terytorium Grecji. Wobec nich funkcjonariusze z PSG w Sosnowcu prowadzą czynności zmierzające do przekazania ich do tego kraju, w ramach tzw. procedury dublińskiej. Jednocześnie wobec wszystkich Pakistańczyków wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu.
Decyzją Sądu Rejonowego w Sosnowcu cudzoziemcy dzisiaj zostaną umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu.
Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Turcji, nie miał świadomości, że oprócz ładunku części okablowania przewożonego z Turcji, w przestrzeni ładunkowej naczepy znajdują się jakiekolwiek osoby.

![Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762173840zrzut-ekranu-2025-11-3-o-13-43-43-.png)
![Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762096425575178123-857076683555749-491138931647628598-n-2-.jpg)



















![Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762106874gre01366-.jpg)




![Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762158760bw-59-of-172-.jpg)

![Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762160224zrzut-ekranu-2025-11-3-o-09-53-20-.png)














![Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762183611lw-14-of-110-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany